Robert Balantič
14.12.2014 20:47:59

Na Berićevem računu jih je 13

Robert Berić je leto sklenil na najboljši možni način. V Salzburgu je dvakrat zatresel mrežo vodilne ekipe in Rapidu zagotovil ves izkupiček, zeleno-beli iz prestolnice so slavili z 2:1.

Pri severnih sosedih so odigrali tekme zadnjega kroga jesenskega dela prvenstva. V središču pozornosti je bil dvoboj v Salzburgu, ki je imel močan slovenski pridih, na nasprotnih straneh sta si stala Kevin Kampl in Robert Berić, ki je blestel v dresu Rapida. Triindvajsetletni Krčan je dvakrat zatresel domačo mrežo in ima kakopak največ zaslug za zmago svoje ekipe z 2:1 (0:0). Natanko 17.200 gledalcev je sicer videlo pravo srhljivko, gostitelji so od srede prvega polčasa igrali brez izključenega Ramalha.

PREHITEL JE SODNIKA
Nekdanji napadalec Interblocka in Maribora je za vodstvo zadel v 80. minuti, kmalu zatem je Sabitzer poskrbel za izenačenje in zdelo se je, da si bosta ekipi razdelili plen, toda Robert Berić se s takšnim scenarijem ni strinjal. V izdihljajih četrte minute dodatka je še drugič premagal domačega vratarja in postavil končni izid. Dobesedno v zadnji sekundi, saj je sodnik Hameter le nekaj trenutkov pozneje igralce poslal v slačilnico.

»Potem ko je Salzburg ostal brez igralca, smo imeli dve lepi priložnosti, žal ju nismo izkoristili. Nato je bilo dogajanje bolj enakovredno, toda menim, da smo zasluženo zmagali, kot ekipa smo bili bolj kompaktni. Na koncu smo imeli tudi nekaj sreče, a najpomembnejše je kakopak spoznanje, da smo osvojili ves izkupiček,« je bil po dvoboju zadovoljen Robert Berić, ki je prvi del sezone sklenil s 13 goli, več (19) jih je dosegel Jonatan Soriano: »Za menoj je odlično obdobje na Dunaju. S strelskim izkupičkom sem zadovoljen, za ekipo je bila jesen nekoliko slabša. Privoščili smo si nekaj spodrsljajev, ki si jih ne bi smeli, a sem prepričan, da bo spomladi bolje. Cilj je drugo mesto na lestvici in skoraj ne dvomim o tem, da nam bo uspelo.« Rapid bo sicer prezimil na četrtem mestu s točko zaostanka za drugouvrščenim WAC-om, Salzburg ima na vrhu lestvice devet točk več.

NE GREM NIKAMOR

Ni jih malo, ki po odličnih igrah menijo, da bi Krčan utegnil že januarja zamenjal klubske barve. »Ah, o tem sploh ne razmišljam. Saj sem se šele dobro navadil na življenje pri Rapidu, nikamor se mi ne mudi. Ostajam na Dunaju,« je odločen Robert Berić

TUDI TRDINA MED STRELCI
Kevim Kampl je za Salzburg odigral vso tekmo, v zadnjem jesenskem krogu pa je bil strelsko uspešen tudi Tadej Trdina. Z WAC-em je gostoval pri Admiri in ostal praznih rok, domačini so slavili z 2:1. Koroški napadalec je v šesti minuti nadaljevanja zadel za 1:1.