bk
25.06.2015 09:26:31

Gonzalo, to pa ni bilo lepo (video)

V četrtfinalnem dvoboju med Čilenci in Urugvajci na Copa America ni manjkalo umazanih potez.

Ponoči se je Čile z zmago z 1:0 nad Urugvajem prebil v polfinale južnoameriškega prvenstva.

Urugvajcem,
 ki so sicer na tem turnirju branili naslov ni prav nič pomagalo, da je bil njihov zvezdnik Edinson Cavani izključen, potem ko je na sredini drugega polčasa dobil drugi rumeni karton.

Tega si je prislužil, ker je po obrazu ošvrknil Gonzala Jaro, kar pa se je zgodilo ravno pred glavnim sodnikom, ki tega ni spregledal. A kaj pa slednji ni videl in kaj zdaj najbolj buri duhove, pa je dejstvo, da je pred tem Jara Cavaniju hotel prst vtakniti v anus.

"Videli ste, kaj se je zgodilo in za kaj je šlo. Televizijski posnetki in fotografije kažejo vse," se je po tekmi razburil selektor Urugvaja Oscar Tabarez. "Razumem, da glavni sodnik ni videl, kaj je storil Jara, vendar pa so tu še stranski sodniki, ki so iz svojih položajev to morali videti."

To sicer ni prvi tak prekršek Gonzala Jare. Leta 2013 je v kvalifikacijah za SP Jaro udaril tudi Luis Suarez, saj naj bi ga ta med tekmo prijel za genitalije.

Urugvajci so srečanje končali z dvema možema manj, saj je v 88. minuti drugi rumeni karton dobil tudi Jorge Fucile.