24.06.2015 19:22:59

Romunsko opozorilo za Maribor (video)

Drago Wernig - TAKA

Astra je v Beltincih visoko premagala vijoličaste iz Ljudskega vrta.

Mariborčani, ki te dni preživljajo v svoji tradicionalni bazi v Moravskih Toplicah, so odigrali prvo »pravo« prijateljsko tekmo po začetku priprav. Po ogrevanju z Radgone so se v Beltincih pomerili z romunsko Astro, ki je zadnje prvenstvo končala na četrtem mestu na lestvici in bo tudi v prihajajoči sezoni skušala ponoviti dosežek iz pretekle, ko je v družbi Salzburga, Celtica in zagrebškega Dinama tekmovala v skupinskem delu lige Europa.

Moštvo iz Giurgiuja, ki je pred dvema letoma v prvem krogu kvalifikacij za ligo Europa izločilo Domžale, je potrdilo sloves odlične zasedbe in zmagalo s kar 3:0 (1:0), a Romuni toliko boljši, kot bi lahko sklepali po končnem rezultatu, vendarle niso bili.

Z DESNO NOGO Z DESNE STRANI

Varovanci trenerja Anteja Šimundže so odigrali dokaj soliden prvi polčas, nadaljevanje je bilo slabše, tekmeci pa so imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Budescuja, ki je dosegel vse tri gole. Prvi je bil nogometna poezija, ko je zadel neposredno iz kota in osupnil Handanovića ter vse prisotne v Športnem parku. Uspelo mu je namreč z desno nogo z desne strani. V drugem delu je nato mojstrsko izkoristil še protinapad, končni rezultat pa je postavil ob pomoči Derviševića, ki je skušal blokirati ne najboljši strel in žogo preusmeril v mrežo. Pri vijoličastih najlepše priložnosti v končnici prvega polčasa ni izkoristil Volaš, tudi Stojanović in Salllalich se v obetavnem položaju nista najbolje znašla, v končnici dvoboja je Mertelj z glavo stresel prečnik.

Slovenski prvaki so tekmo začeli v postavi Handanović, Stojanović, Rajčević, Vuklišević, Viler, Vujčić, Dervišević, Vršič, Sallalich, Volaš, Mendy, nakar so priložnost dobili še Cotman, Mejač, Janža, Šuler, Mertelj, Kabha, Hotić, Vokić, Ibraimi, Tavares in Zahović.