24.06.2015 18:35:57

Nekdanji Celjan zagodel Domžalam (video)

Slovaški prvoligaš premagal dvakratne slovenske prvake.

Po porazih s Hajdukom in Dinamom iz Tbilisija ter zmagi proti Splitu so Domžalčani odigrali že četrto prijateljsko tekmo po začetku priprav. Odpravili so se na Roglo, kjer so varovanci Luke Elsnerja merili moči s slovaško prvoligaško ekipo ViOn, na klopi katere sedi stari znanec s slovenskega prizorišča Milko Đurovski. Zasedba iz Zlatih Moravc je slavila z 1:0 (0:0), edini gol je v 82. minuti dvoboja dosegel Stefan Cebara, ki smo ga na sončni strani Alp spoznali v dresu Celja.

Dvakratni slovenski prvaki so dvoboj začeli v postavi Vidmar, Dobrovoljc, Horić, Korun, Balkovec, Zec, Majer, Juninho, Morel, Požeg Vancaš in Vuk, na začetku drugega polčasa sta prišla na igrišče Črnic in Kous, od 63. minute so zaigrali Alvir, Podlogar in Grvala.

ĐUROVSKI PREIZKUŠA ŠTIRI

V slovaškem moštvu je sicer nastopilo veliko znanih obrazov. Poleg Cebare tudi nekdanji Domžalčan Jhonnes Marques De Souza, kot smo že poročali, pa Milko Đurovski preizkuša tudi nekaj Slovencev. Ne "samo" tri, kot smo omenili, ampak štiri. Tako sta od prve minute v dresu ViOna zaigrala Dejan Školnik in Alen Ploj, v nadaljevanju je mrežo branil Marko Ranilović, priložnost za dokazovanje pa je dobil tudi Mustafa Nukić, ki je nazadnje branil barve tretjeligaša iz Ivančne Gorice.