rb
08.02.2015 16:53:48

Zahović: Arghus ne more zaustaviti Ronalda

Drago Wernig - TAKA

Mladi napadalec se je gola proti Litexu veselil v slogu portugalskega zvezdnika.

Mariborčani so bili v soboto na pripravah v Beleku z 2:0 od Litexa iz Loveča, ki ga s klopi vodi nekdanji vrhunski igralec Krasimir Balakov. Vijoličasti so odpor bolgarskega prvoligaša strli v drugem polčasu, ko sta v polno zadela Dare Vršič, ki je realiziral najstrožjo kazen, in Luka Zahović. »Bila je zahtevna tekma, saj so noge težke v tem delu priprav, ko imamo po dva treninga dnevno. V prvem polčasu so nas tekmeci še tekaško spremljali, nato pa smo stopnjevali ritem, kar nam je že drugo tekmo zapored odlično uspelo. Zmaga je vedno koristna, predvsem za samozavest, a še bolj je pomembno, da kot kolektiv delujemo dobro na igrišču. Izpolnjujemo trenerjeva navodila, poseben poudarek namenjamo pritiskanju tekmecev na njihovi polovici igrišča in to delamo odlično. Ko bomo v zaključnem delu ob večji svežini še izpopolnili zadnje dogovorjene zadeve, bomo v pravi podobi za nadaljevanje sezone,« je dejal strelec drugega gola, ki se je med strelce vpisal na drugi zaporedni preizkušnji, uspešen je bil tudi proti poljskemu Belchatowu.

Ko je po napaki branilcev spravil žogo za hrbet vratarja Litexa, je Luka Zahović uprizoril veselje v slogu Cristiana Ronalda, česar doslej ni počel. Za kaj je šlo? »Ah, nič takega. Med pripravami si sobo delim z Arghusom in pogosto igrava Fifo. Jaz sem vedno Real, Arghus pa nikakor ne more zaustaviti Ronalda. To je bilo namenjeno njemu. Malce heca, nič drugega,« je smehljaje pojasnil obetavni napadalec.