07.02.2015 20:16:47

Prva turška zmaga slovenskih prvakov

Drago Wernig - TAKA

Vijoličasti so bili v Beleku boljši od Litexa iz Loveča, v polno sta zadela Dare Vršič in Luka Zahović.

Mariborčani so na pripravah v Beleku odigrali še tretjo prijateljsko tekmo. Po remijih s poljskim Belchatowom in beloruskim BATE Borisovim so se veselili prve zmage na turških tleh. Litex iz Loveča, ki nadaljevanje bolgarskega prvenstva čaka na četrtem mestu na lestvici, so ugnali z 2:0 (0:0), oba gola so dosegli v prvem polčasu. Za vodstvo vijoličastih je v 69. minuti zadel Dare Vršič, ki je bil po prekršku nad Mitjo Vilerjem natančen z bele točke, osem minut pozneje pa je Luka Zahović unovčil napako nasprotnih branilcev in zadel za končni izid.

Slovenski prvaki so igrali v postavi Handanović (od 46. Cotman), Mejač, Šuler (od 46. Pušaver), Živko, Viler (od 78. Hotić), Bohar (od 78. Sallalich), Dervišević (od 84. Vujčić), Mertelj (od 62. Filipović), Vršič (od 84. Kramarič), Volaš (od 62. Zahović), Mendy.

Že v nedeljo zvečer je na vrsti naslednje preverjanje trenutnih sposobnosti. Tekmec bo Steaua, slovensko-romunski obračun se bo začel ob 19. uri.