rb
rb
11.07.2015 14:12:15

Remi in Ilićev debi

Nogometaši Astane so opravili zadnjo ligaško obveznost pred torkovim obračunom v Ljudskem vrtu. Na prvi tekmi 20. prvenstvenega kroga so gostovali v Kostanaju, kjer so se z domačim Tobolom, ki je na devetem mestu na lestvici (v ligi je dvanajst ekip), razšli z izidom 1:1 (1:1).

Domačini so v 12. minuti povedli, med strelce se je po napaki obrambe vpisal Igor Bugaiov, zgolj pet minut pozneje je končni izid postavil Foxi Kethevoama iz Srednjeafriške republike. To je bil sedmi neodločen izid Stanimirja Stoilova in njegovih varovancev, desetkrat so zmagali in trikrat izgubili, kar je dovolj za trenutno tretje mesto. Nasprotniki Maribora v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov ob tekmi več za vodilnim Aktobejem zaostajajo za štiri točke.

TRENIRALI BODO V KIDRIČEVEM
Astana ni blestela, dvoboj pa je zaznamoval tudi debi Branka Ilića. Slovenski reprezentant je bil v dresu s številko 30 v začetni enajsterici in je odigral vseh 90 minut. "Poklical me je moj zastopnik in mi omenil, da obstaja ponudba Astane. Vem, da gre za dobro organiziran klub, ponudbo pa sem sprejel zato, ker je bilo v Partizanu nekaj problemov," je že pred uvodnim nastopom pojasnil izkušeni Ljubljančan.

Zdaj so mislili Kazahstancem kakopak že osredotočene zgolj in samo na dvoboj pod Kalvarijo. Na sončno stran Alp bodo sicer pripotovali v nedeljskih poznih popoldanskih urah, z mariborskega letališča se bodo nemudoma odpravili v najstarejše slovensko mesto, med bivanjem v ptujski bazi bodo dvakrat trenirali v Kidričevem.