11.07.2015 08:41:39

Američani že v četrtfinalu zlatega pokala

Nogometaši ZDA so se z zmago z 1:0 proti Haitiju že uvrstili v četrtfinale tekmovanja za zlati pokal. Na prvenstvu Severne in Srednje Amerike ter Karibov (Concacaf) sta se v drugi tekmi skupine A z neodločenim izidom 1:1 razšla Honduras in Panama.

Američani, sicer branilci naslova, so slavili po zaslugi Clinta Dempseyja, ki je v 47. minuti zadel za drugo zmago svoje reprezentance in četrtfinale. To je bil Dempseyjev tretji gol na letošnjem zlatem pokalu, dva je dosegel v prvem krogu pri Hondurasu ob zmagi z 2:1.

Panama je v tekmi s Hondurasom povedla v 20. minuti, ko je zadel Luis Tejada. Honduras je nato lovil vsaj točko, do nje pa prišel v 81. minuti, takrat se je med strelce vpisal Andy Najar. Panama ima po dveh tekmah dve točki, Honduras eno, z remijem se je izognil dvema porazoma po vrsti na zlatem pokalu, kar se mu je nazadnje zgodilo leta 1998.

Panama - ZDA (v noči na torek)

Vrstni red: ZDA 6, Panama 2, Honduras 1, Haiti 1.

SKUPINA B
Kostarika - Jamajka 2:2
Salvador - Kanada 0:0
Jamajka - Kanada (v noči na nedeljo)
Kostarika - Salvador (v noči na nedeljo)
Jamajka - Salvador (v noči na sredo)
Kanada - Kostarika (v noči na sredo)

Vrstni red: Kostarika 1, Jamajka 1, Kanada 1, Salvador 1.

SKUPINA C
Trinidad in Tobago - Gvatemala 3:1
Mehika - Kuba 6:0
Trinidad in Tobago - Kuba (v noči na ponedeljek)
Gvatemala - Mehika (v noči na ponedeljek)
Kuba - Gvatemala (v noči na četrtek)
Mehika - Trinidad in Tobago (v noči na četrtek)

Vrsti red: Mehika 3, Trinidad in Tobago 3, Gvatemala 0, Kuba 0.

V četrtfinale se bodo uvrstili vsi prvo- in drugouvrščeni ter dve najboljši ekipi na tretjem mestu.