Robert Balantič
02.07.2015 22:33:43

Celjani so se prepozno zbudili

Arsen Perić

Nogometaši Slaska so v knežjem mestu z zmago 1:0 naredili velik korak proti drugemu krogu kvalifikacij za ligo prvakov. Poljaki so z uspehom upravičili vlogo favorita, s prikazano igro pač ne, Celjani bi lahko iztržili precej več.

Začetek dvoboja so zaznamovali žarometi. Ugasnjeni. Le nekaj trenutkov po uvodnem pisku albanskega sodnika so mrknili, toda v začetku julija je nekaj po 20. uri dnevne svetlobe še dovolj, da dogajanje na igralni površini ni bilo ogroženo. Kmalu so se spet prižgali, zato nadaljevanje tekme ni bilo vprašljivo, medtem so gledalci na zelenici Arene Petrol spremljali pričakovan scenarij.

PONUJALI SO JIM PRECEJ VEČ
Ne Celjeni ne gostje iz Vroclava si nepotrebnega tveganja razumljivo niso želeli privoščiti. Namesto tega ste se ekipi spoznavali in otipavali moči. Poljaki so sicer krenili precej odločno, želeli so biti avtoritativni, vendar jim to ni najbolje uspevalo. Bili so podjetnejši, žogo so imeli več v svojih nogah, toda kmalu je postalo jasno, da Slask niti po naključju ni bavbav oziroma da gre za zasedbo, ki jo je mogoče premagati.

V napadu so zeleni resda uprizorili nekaj obetavnih akcij, toda v fazi branjenja so varovancem Simona Rožmana ponujali precej. Niso bili pretirano agresivni, niti disciplinirani, zato so imeli grofi dovolj časa in prostora, vendar tega niso znali unovčiti. Gostitelji so si privoščili preveč napak, zmanjkala je natančna globinska podaja, v moštvu ni bilo dovolj razpoloženega posameznika, ki bi soigralce povlekel za seboj.

Arsen Perić

PREMALO ODLOČNOSTI
Kljub temu je kazalo, da domači brez prevelikih problemov ohranjajo ravnotežje, toda v 32. minuti so se vendarle znašli v zaostanku. Poljaki so hitro napadli po desni strani, Flavio Paixao je podal pred celjska vrata, kjer je bil na drugi vratnici preveč osamljen razpoloženi Robert Pich in žogo iz bližine preusmeril v mrežo. Nogometaši Slaska so dosegli namen in nato do odhoda na odmor zadržali minimalno prednost, domačini so pokazali premalo energije, odločnosti.

Med polčasom se je Simon Rožman odzval z menjavo. V slačilnici je ostal Valon Ahmedi, mladi strokovnjak pa je v ogenj poslal Sunnyja, ki je v osmi minuti nadaljevanja na levi strani osmešil Piotra Celebana in nato s povratno podajo na rob kazenskega prostora zaposlil Danijela Miškića, ki je sprožil, a so Poljaki njegov strel blokirali. Prav tako kot poskus novinca Mihovila Jeronima Klapana manj kot 60 sekund pozneje, ampak dejstvo je, da so postali grofi precej bolj živahni. Pokazali so več "krvi" in očitno tudi sami spoznali, da tekmeci niso tako dobri, kot so morda menili pred tekmo. Oživeli so tudi gledalci, vmes je domači trener aktiviral še Blaža Vrhovca.

BLIZU IZENAČENJA
Grofi so prevladovali, v 64. minuti je znova zadišalo po izenačenju, ko je zapretil Suuny, rumeno-modri so se morali zadovoljiti s kotom. Nemogoče se je bilo znebiti občutka, da je Slask še kako ranljiv, v 75. minuti so gostitelji zahtevali tudi najstrožjo kazen, toda po posredovanju vratarja nad še enim novincem Karlom Težakom je Enea Jorgji le zamahnil z roko.

Arsen Perić

V zadnjih deset minut so Celjani krenili z upanjem, da so sposobni izenačiti. Oziroma s prepričanjem, a hkrati so tudi Poljakom puščali veliko prostora za protinapade, kakšnega bi lahko tudi bolje unovčili. Slovenci so si v izdihljajih dvoboja nadvse prizadevali, da bi naposled le izničili zaostanek, toda moči je bilo vse manj, posledično tudi zbranosti, zato dovolj natančne akcije, ki bi jim prinesla veselje, niso izpeljali in sprijazniti so se morali z minimalnim porazom. Za podobo v drugem delu in borbenost so si zaslužili aplavz navijačev, ampak v uvodnih 45 minutah niti po naključju niso bili na želeni ravni. In zaradi tega jim je lahko žal. Zelo žal.

Povratna tekma bo prihodnji četrtek v Vroclavu. Poljaki imajo zelo lepo prednost, a če bodo grofi dovolj predrzni, bi se lahko zgodilo marsikaj.

Celje - Slask Vroclav 0:1 (0:1)

Celje - Arena Petrol, gledalcev 5000, sodniki: Jorgji, Rexha, Avdo (vsi Albanija).
Strelec: 0:1 Pich (32.).
Celje: Kotnik, Klemenčič, Jakolić, Soria, Vidmajer, Miškić, Klapan, Firer, Bajde (od 63. Vrhovec), Ahmedi (od 46. Omoregie), Mršić (od 70. Težak).
Slask: Pawelek, Celeban, Dudu, Pawelec, Zielinski, Hateley, Holota, Kielb, Flavio Paixao (od 78. Ostrowski), Grajciar (od 69. Machaj), Pich (od 90. Dankowski).
Rumeni kartoni: Klemenčič; Grajciar, Ostrowski.