Dejan Mitrović
02.07.2015 22:20:44

Sedmi zaporedni evropski poraz Domžalčanov

alesfevzer.com

Še na sedmi zaporedni evropski tekmi so Domžalčani doživeli poraz, še na sedmi zaporedni tekmi so na krut način spoznali, da Evropa napak pač ne dopušča. Vsaka najmanjša se kaznuje, Domžalčani pa so na današnji tekmi naredili nekaj gromozanskih.

Da bo težko, so Luka Elsner in njegovi varovanci vedeli takoj po žrebu, ki jim je namenil srbskega pokalnega prvaka Čukarički. V prejšnji sezoni tretja ekipa srbskega prvenstva je v tem trenutku verjetno celo najbolj organiziran klub v Srbiji, v svoji ekipi pa imajo nekaj zares odličnih posameznikov, na čelu z mladim reprezentantom Slavoljubom Srnićem in izkušenim kapetanom Igorjem Matićem.

Trener dvakratnih slovenskih prvakov Luka Elsner je pred obračunom poudarjal, da je glavni cilj njegove ekipe, da ne prejme zadetka in da bi bil zadovoljen že z izidom 0:0. S to miselnostjo so šli tudi v tekmo, začeli so zelo disciplinirano, s poudarkom v obrambi. Le nekajkrat so sramežljivo pogledali proti napadu, tako da ne čudi, da se edini napadalec Slobodan Vuk v prvih 45 minutah sploh ni dotaknil žoge.

Kljub temu, da so začeli zelo obrambno naravnano, pa so bili v prvih dvajsetih minutah celo boljši nasprotnik. Vršili so pritisk na obrambo Čukaričkega in njihovim vezistom niso pustili dihati. Preko Morela, ki je ukradel žogo nespretnemu Brežančiću so prišli tudi do priložnosti, toda francoski vezist je bil v zaključku nenatančen.

NEUMNOST HORIĆA
Luka Elsner pa kljub temu, da so Domžalčani začeli dokaj obetavno, s svojimi varovanci ni mogel biti zadovoljen. Še posebej, ker so predvsem v obrambi počeli velike neumnosti, v njih pa je prednjačil predvsem bosanski branilec Kenan Horić. 24-letni nogometaš je že v peti minuti nespametno izgubil žogo, toda po strelu Pavlovića ga je rešil Nejc Vidmar.

V 43. minuti pa tudi tokratni kapetan Domžal ni mogel preprečiti vodstva gostov. Znova je "zablestel" Horić, ki je v kazenskem prostoru Domžal po slabem, previsokem predložku Čukaričkega brez prave potrebe od zadaj potisnil Pavlovića in 26-letnemu belgijskemu sodniku Vertentenu ni preostalo drugega, kot da pokaže na belo točko. Enajstmetrovko je izkoristil kapetan Matić in Čukarički je zasluženo povedel.

DOBROVOLJC POSKRBEL ZA DOBRO VOLJO
Drugi polčas se je začel z novo veliko napako Domžalčanov. Žan Majer je preslabo podal nazaj do vratarja, žogo je prestregel Matić, stekel v kazenski prostor, zrušil ga je Dobrovoljc in Belgijec je še drugič pokazal na enajstmetrovko. Dobrovoljc je dobil rdeč karton, Čukarički pa še eno priložnost iz najstrožje kazni. Znova sta se soočila Matić in Vidmar, toda tokrat je vratar Domžal prebral namero kapetana Čukaričkega in njegov strel ubranil.

Kazalo je, da je upanja za Domžalčane z izključitvijo Dobrovoljca konec, toda zgodilo se je nekaj nepričakovanega. Srbi so nenadoma popustili, domači pa so dobili nek nov zagon, neko novo energijo in krenili so v popoln napad na izenačenje. Toda, če so si v obrambi privoščili nekaj neverjetnih napak, so bili njihovi zaključki napadov skorajda sramotni.

Luka Elsner se je v enem trenutku znašel celo na kolenih, ko je videl, kaj vse so zapravili njegovi varovanci. Najprej je odlično priložnost za izenačenje zgrešil Vancaš Požeg, ki se je po prodoru, namesto da bi ustrelil proti vratom Stevanovića, odločil za nepotrebno podajo Horvatu, potem je bil po podaji Zeca nekoliko prekratek Podlogar, ki bi moral žogo samo pospraviti v prazno mrežo. Sledil je še en poskus Vancaša Požega, ki je iz ugodnega položaja meril nenatančno, zadnja priložnost pa je Elsnerja spravila na kolena. Fantastično je po desni strani prodrl Kous, podal ostro žogo v sredino, tam pa je najprej nerodno žogo zgrešil Podlogar, nato pa strela proti vratom ni uspel usmeriti niti Horvat.

Tako je ostalo pri minimalni zmagi gostov, domači pa bodo iz te tekme torej odnesli le še eno lekcijo. Tako pač je, Evropa napak zares ne oprošča.

Domžale - Čukarički 0:1 (0:1)

Domžale - Stadion v športnem parku, gledalcev 1500, sodniki: Bart Vertenten (Belgija), Yves De Neve (Belgija), Thibaud Nijssen (vsi Belgija).
Strelec: 0:1 Matić (43., 11-m).
Domžale: Vidmar, Zec, Horić, Požeg Vancaš, Juninho (od 46. Horvat), S. Vuk (od 46. Podlogar), Trajkovski, Dobrovoljc, Majer (od 49. Kous), Morel, Korun.
Čukarički: Stevanović, Piasentin, D. Srnić, Janković (od 89. Mirosavljević), Matić (od 82. Jovanović), Pavlović (od 90. Radovanović), S. Srnić, Stojković, Ostojić, Bojić, Brežančić.
Rumeni kartoni: Horić, Korun, Zec; Ostojić, D. Srnić.
Rdeč karton: Dobrovoljc (47.).