liz
02.07.2015 21:51:51

Liga Europa: Mihelič zadel za Debrecen (video)

dvsc.hu

Poleg treh slovenskih klubov, ki danes nastopajo v prvem krogu kvalifikacij za ligo Europa, je v tem tekmovanju dejavnih tudi nekaj slovenskih legionarjev.

Uspešen je bil Rene Mihelič, ki je s svojim Debrecenom gostil Sutjesko.

Madžari so Črnogorce gladko odpravili s 3:0 in si priigrali odlično izhodišče pred povratnim srečanjem. Mrežo gostov pa je že v 16. minuti zadel ravno nekdanji kapetan Maribora, ki je odlično izkoristil napako v gostujoči obrambi in s slabih tridesetih metrov natančno meril v prazna vrata.

vszi
Ciprska Omonia je gostovala v Gruziji, kjer je morala premoč priznati ekipi Dinamo Batumi. Domači so slavili z 1:0, za goste pa je od 58. minute igral tudi Andraž Kirm.

Ugoden izid je pred povratnim obračunom iztržila Birkirkara iz Malte. Barve slednje brani Vito Plut, obračun z armenskim Ulisesom (0:0) pa je zapustil v 65. minuti.