09.03.2015 23:10:37

Serie A: Lazio razbil Fiorentino, Juve še povečal razliko

Reuters

Šestindvajseti krog italijanskega prvenstva sta zaznamovala dva derbija.

Prvi je bil na sporedu v nedeljo zvečer, postregel pa nam je z vsemi nogometnimi elementi, razen z zmagovalcem. Dvoboj Napolija in Interja so bolje začeli domačini ki so v drugem polčasu prišli do vodstva z 2:0 po zaslugi lepega zadetka Gonzala Higuaina, v drugi polovici drugega polčasa pa so se stvari obrnile v korist gostov še posebej po izključitvi Henriqueja, piko na i izenačenju in preobratu pa je postavil Mauro Icardi, ki je z enajstmetrovke zadel v 87. minuti. Še enkrat več se je pri Interju z nekaj odličnimi obrambami izkazal Samir Handanović.

Reuters
Valter Birsa in Boštjan Cesar v dresu Chieva sta imela težko delo, a se na koncu proti Romi veselila točke. V času kosila sta si nasproti stala Luka Krajnc (Cesena) in Siniša Anđelković (Palermo), tudi ta tekma pa se je končala brez zadetkov.

Drugi derbi kroga je bil v ponedeljek odigran v Rimu, kjer sta se pomerila Lazio in Fiorentina. Pred dvobojem je Rimljane na četrtem in Firenčane na petem mestu lestvice ločila le točka razlike. Po ponedeljkovih devetdesetih minutah pa je razmerje precej spremenjeno.

Lazio je namreč srečanje odločil v svojo korist, na koncu so sinjemodri celo vknjižili zelo prepričljivo zmago, saj so slavili z izidom 4:0. Josip Iličić in Jasmin Kurtić sta dvoboj začela v udarni zasedbi vijoličastih. Medtem ko je Belokranjec na igrišču ostal do zadnjega sodnikovega žvižga (v statistiko je vpisal rumeni karton), je Gorenjec svoje mesto na zelenici v 55. minuti prepustil Gilardinu.

vszi
Igralni dan sta v Torinu zaključila Juventus in Sassuolo. Črno-beli so veliko težje od pričakovanj upravičili vlogo favorita, edini zadetek na tekmi pa je v 82. minuti dosegel Pogba. Dejan Lazarević je za poraženo ekipo igral od 85. minute. Stara dama je z osemnajsto zmago v sezoni na najboljši možen način izkoristila spodrsljaj Rome, pred katero ima na vrhu lestvice zdaj že enajst točk prednosti.

26. KROG ITALIJANSKEGA PRVENSTVA

SAMPDORIA - CAGLIARI 2:0 (1:0)
1:0 De Silvestri (33), 2:0 Eto'o (72)

MILAN - VERONA 2:2 (1:1)
0:1 Toni (18, enajstmetrovka), 0:2 Menez (41, enajstmetrovka), 2:1 Tachtsidis (47, avtogol), 2.2 Lopez (90)

CESENA - PALERMO 0:0
Luka Krajnc (Cesena) in Siniša Anđelković (Palermo) sta odigrala celo tekmo.

CHIEVO - ROMA 0:0
Boštjan Cesar (Verona) je odigral celo tekmo, Valter Birsa (Verona) pa je igral od 19. minute.

EMPOLI - GENOA 1:1 (0:1)
0:1 Niang (27), 1:1 Barba (66)

PARMA - ATALANTA 0:0

UDINESE - TORINO 3:2 (2:1)
0:1 Quagliarella (16), 1:1 Di Natale, 2:1 Kone (26), 3:1 Wague (49), 3:2 Benassi (69)

NAPOLI - INTER 2:2 (0:0)
1:0 Hamšik (51), 2:0 Higuain (63), 2:1 Palacio (72), 2:2 Icardi (87, enajstmetrovka)

LAZIO - FIORENTINA 4:0 (1:0)
1:0 Biglia (6), 2:0 Candreva (65, enajstmetrovka), 3:0 Klose (75), 4:0 Klose (85)

JUVENTUS - SASSUOLO 1:0 (0:0)
1:0 Pogba (82)