01.03.2015 23:20:10

Ligue 1: PSG le delno izkoristil spodrsljaja tekmecev

Po porazih Marseilla in Lyona je imel PSG priložnost, da se zavihti na vrh lestvice, a je ni izkoristil.

Že v petek je Marseille, ki nujno potrebuje točke v boju za naslov prvaka, na svojem igrišču gostil Caen, ki je v zadnjih šestih krogih zbral pet zmag, dve več kot v prejšnjih 21 skupaj. Vseeno so bili domačini veliki favoriti srečanja, ki pa so ga začeli z zapravljeno enajstmetrovko, kar se jim je primerilo že v drugi minuti.

To jih ni zmedlo, ob koncu prvega polčasa so prek Ayewa povedli, po dobri uri igre pa je Gignac zadel za 2:0. In ko so vsi že mislili, da bodo tri točke ostale doma, so udarili gostje. In to ne le enkrat, v naslednjih dvajsetih minutah so spravili tri žoge za hrbet vratarja Steva Mandandaja in se domov odpravili s prav toliko točkami. Nogometaši in navijači domačega moštva pa so le nemo opazovali, kaj se jim je zgodilo.

V soboto pa je svoje delo opravil še vodilni Lyon. A tudi njemu ni šlo prav nič bolje od Marseilla. Še več, potek tekme je bil precej podoben. Lyon je gostoval v Lillu in že v tretji minuti povedel.

Vodstvo je zadržal do 56. minute, po uri igre pa so domačini že vodili z 2:1. Minimalno vodstvo so znali zadržati do konca tekme in Lyonu prizadejali peti poraz v sezoni.

Derbi kroga sta v nedeljo odigrala Monaco in PSG. Disciplinska komisija lige je Zlatanu Ibrahimoviću naknadno naložila dve tekmi kazni zaradi nevarne igre na januarskem obračunu s St. Etiennom.

Parižani so zato v kneževino prišli brez švedskega napadalca. Srečanje pa se je končalo brez zadetkov, kar pomeni, da so gostje le delno izkoristili spodrsljaj tekmecev v boju za naslov prvaka in niso izkoristili priložnosti, da bi se zavihteli na vrh lestvice. Za vodilnim Lyonom zdaj zaostajajo za točko.

27. KROG francoskega prvenstva

MARSEILLE – CAEN 2:3 (1:0)
1:0 Ayew (45+3), 2:0 Gignac (63), 2:1 Seube (67), 2:2 Sala (70), 2:3 Benezet (87)

LILLE – LYON 2:1 (0:1)
0:1 Tolisso (3), 1:1 Gueye (56), 2:1 Lopes (60)

BORDEAUX – REIMS 1:1 (1:1)
1:0 Kiese Thelin (18), 1:1 Charbonier (32)

LENS – RENNES 0:1 (0:1)
0:1 Doucoure (36)

LORIENT – BASTIA 2:0 (1:0)
1:0 Bellugou (16), 2:0 Bruno (86)