01.03.2015 19:10:26

Mourinho prišel do prve lovorike (video)

Nogometaši Chelseaja so na Wembleyju z 2:0 premagali Totenham in osvojili angleški ligaški pokal.

S tem pa se je Jose Mourinho razveselil prve lovorike v svojem drugem dejanju na klopi londonskih modrih, pred tem je z njimi isto tekmovanje osvojil že v letih 2005 in 2007.

Chelsea je v vodstvo ob koncu prvega polčasa popeljal John Terry, ki se je po Willianovem predložku najbolje znašel v kazenskem prostoru Tottenhama. Vendar pa je žogi pot v mrežo našel z nogo.

V 56. minuti pa je vodstvo Chelseaja podvojil Kyle Walker, ki je po strelu Diega Coste z leve strani žogo preusmeril za hrbet svojega vratarja Huga Llorisa.

"To nam je veliko pomenilo že leta 2005, ko je bil Jose prvič z nami. Vse skupaj bi lahko bil začetek nečesa zelo lepega. Lep dan in velika zmaga. Igrali smo zelo dobro. Prvi polčas je bil precej izenačen, v drugem pa smo bolje nadzirali potek tekme in smo si zaslužili zmago," je po dvoboju povedal kapetan Chelseaja Terry.