nu
01.03.2015 22:35:01

Bundesliga: Golijada v Bremnu

Reuters

V nedeljo sta bili odigrani še zadnji tekmi 23. kroga najmočnejšega nemškega prvenstva.

Slednjega je začel aktualni prvak in slavljenec, ki je praznoval svoj 115. rojstni dan, Bayern. Čast, da je v petek zvečer gostoval na Allianz Areni, je imel Köln. Vendar pa gostje v devetdesetih minutah niso imeli niti najmanjše možnosti, da bi pokvarili slavje bavarskega velikana.

Ta je slavil s 4:1 in vknjižil osemnajsto zmago v sezoni, s katero se je še bolj utrdil na vrhu prvenstvene lestvice.

Reuters
Za kozličke sta igrala tudi oba slovenska reprezentanta Dominic Maroh in Mišo Brečko, ki sta bila na igrišču od prve do zadnje minute.

PORURSKI DERBI GLADKO DORTMUNDČANOM

V soboto pa se je zgodila tudi najbolj pričakovana tekma tega kroga. V porurskem derbiju je dortmundska Borussia namreč gostila Schalke.

Devetdeset let tradicije, čustev, napetosti in razburljivega nogometa. Tisti, ki porurski derbi doživljajo kot navijači ali enega ali drugega kluba, pravijo, da je to tekma, ko se strasti razvnamejo še bolj kot pri ljubljenju z najlepšo žensko na svetu.

Reuters
Če ostanemo v podobnem kontekstu, lahko rečemo, da so do vrhunca prišli le navijači, ki jim je pri srcu črno-rumena kombinacija barv. Srečanje na stadionu Iduna Park se je namreč končalo s slavjem Borussie, ki je zmagala z izidom 3:0.

Vse zadetke pa so varovanci Jürgena Kloppa dosegli med 78. in 86. minuto. Za slovenske ljubitelje nogometa je bilo najbolj zanimivo vprašanje, ali bo na tekmi nastopil tudi Kevin Kampl. Našega reprezentanta po vseh težavah, s katerimi se je soočal v zadnjem tednu, tokrat ni bilo v postavi domače ekipe.

Augsburg je izgubil v Berlinu, kjer ga je Hertha premagala z 1:0, edini gol pa so domači dosegli v 88. minuti. Tima Matavža ni bilo v postavi gostov.

V nedeljo je tretjeuvrščena Borussia iz Mönchengladbacha z 2:0 premagala Paderborn, zelo razburljivo pa je bilo v Bremnu, kjer je gostoval drugouvrščeni Wolfsburg. Že v prvem polčasu sta moštvi petkrat zatresli mrežo, domačini so trikrat vodili in na odmor se je odšlo z rezultatom 3:2.

Nato pa je na začetku drugega dela igre začel mleti gostujoči stroj in v 53. minuti vodil že s 5:3, kar je bil tudi končni rezultat. Dvakrat je zadel Bas Dost, ki je s 13 zadetki tretji strelec lige. Pred njim sta Arjen Robben iz Bayerna (17) in Alexander Meier (Eintracht) s 16 zadetki.

23. KROG nemškega prvenstva

BAYERN – KÖLN 4:1 (2:1)
1:0 Schweinsteiger (3), 2:0 Ribery (10), 2:1 Ujah (45+1), 3:1 Robben (67), 4:1 Lewandowski (75)

BAYER – FREIBURG 1:0 (1:0)
1:0 Rolfes (33)

BORUSSIA D. – SCHALKE 3:0 (0:0)
1:0 Aubameyang (78), 2:0 Mhitarjan (79), 3:0 Reus (86)

EINTRACHT – HAMBURG 2:1 (1:1)
1:0 Meier (12, enajstmetrovka), 1:1 Stieber (45+2), 2:1 Meier (54)

BORUSSIA M. – PADERBORN 2:0 (1:0)
1:0 Johnson (18), 2:0 Hermann (81)

WERDER – WOLFSBURG 3:5 (3:2)
1:0 Junuzović (9), 1:1 Caliguri (10), 2:1 Di Santo (16), 2:2 Arnold (18), 3:2 Vieirinha (28, avtogol), 3:3 Dost (48), 3:4 Dost (51), 3:5 Caliguri (53)