ue
14.12.2014 22:59:46

Ligue 1: Marseille ni izkoristil poraza Parižanov

18. krog francoskega prvenstva je minil tudi s slovenskim pridihom.

S tekmo med Lyonom in Caenom se je začel 18. krog v najboljšem francoskem prvenstvu, domači pa povsem po zaslugi Alexandra Lacazetta prišli do nove zmage.

V soboto je na svoj račun prišel tudi mladi slovenski vratar Ažbe Jug, ki je od prve minute stal v vratih Bordeauxa zaradi poškodbe prvega vratarja Cedrica Carrassa, žal pa si 18. kroga francoskega prvenstva ne bo zapomnil po pozitivnem izkupičku. Ne le, da je njegova ekipa na koncu ostala praznih rok, temveč je Jug v 66. minuti dosegel še avtogol, ko se je po strelu nasprotne ekipe žoga od prečke odbila v njegovo glavo in nato v gol. S tem je Bordeaux prekinil niz treh zaporednih zmag.

Spodrsnilo je tudi PSG-ju, ki že nekaj časa neuspešno lovi vodilni Marseille, tokrat pa je bil z zadetkom Jeremyja Pieda boljši Guingamp. So pa Francozi na tekmi med Lillom in Toulousom prvič po sezoni 2006/2007 videli najhitrejši prejeti rdeč karton. Že v 39. sekundi tekme ga je namreč prejel Maxime Spano

Na zadnji tekmi 18. kroga je imel vodilni Marseille odlično priložnost, da PSG-ju pobegne na veliko bolj varne štiri točke prednosti, vendar se to ni zgodilo. V nepravem času so morali priznati premoč Monacu.

18. krog francoskega prvenstva

LYON - CAEN 3:0 (1:0)
1:0 Lacazette (7, enajstmetrovka), 2:0 Lacazette (57), 3:0 Benzia (62)

NANTES - BORDEAUX 2:1 (1:1)
1:0 Veretout (23), 1:1 Hansen (28, avtogol), 2:1 Jug (66, avtogol)

BASTIA - RENNES 2:0 (1:0)
1:0 Boudebouz (45), 2:0 Cahuzac (81)

LORIENT - METZ 3:1 (3:0)
1:0 Ayew (13), 2:0 Guerreiro (37), 3:0 Jeannot (45), 3:1 N'Gbakoto (46)

MONTPELLIER - LENS 3:3 (2:2)
1:0 Sanson (2), 2:0 Barrios (16), 2:1 Valdivia (18), 2:2 Guillaume (34), 3:2 Mounier (63), 3:3 Touzghar (80)

REIMS - EVIAN 3:2 (1:0)
1:0 Diego (14), 1:1 Wass (57), 1:2 Cambon (69), 2:2 Mandi (78), 3:2 Diego (80)

NICE - ST. ETIENNE 0:0

GUINGAMP - PSG 1:0 (1:0)