28.11.2014 10:11:47

Nor sprejem, prigarana zmaga in delirij

River Plate se je uvrstil v finale pokala sudamericana, potem ko je na povratni polfinalni tekmi premagal največjo rivalko Boco Juniors. Prizori v Buenos Airesu so bili temu primerno edinstveni.

Velika buenosaireška tekmeca se več kot deset let nista srečala na mednarodni sceni, zaradi česar je bila napetost ob tokratnem obračunu izjemna Pred tednom dni se je prva polfinalna tekma na stadionu La Bombonera v fantastičnem vzdušju končala 0:0, navijači River Plata pa so šli na svojem stadionu El Monumental še korak dlje.

V posnetkih si lahko pogledate sprejem ekipe, ki so ga pripravili navijači rdeče-belih in kakršnega celo v fanatičnem okolju argentinske prestolnice vidijo zelo redko. Pogled je veličasten tako s tribune kot z igrišča, veličastna pa je bila tudi zabava ob koncu tekme, potem ko je Riverju uspelo izločiti osovraženega mestnega rivala in si priigrati finalni nastop proti Nacionalu iz Medelina.

Toda zmago 1:0 so si rdeče-beli trdo prigarali, potem ko so tekmo kljub pravljičnemu sprejemu začeli katastrofalno. Boca si je že po nekaj sekundah priigrala enajstmetrovko, a jo je Emanuel Gigliotti zapravil. Isti nogometaš je imel izjemno priložnost tudi nekaj minut pozneje, toda ponovno je bil uspešnejši vratar Riverja. Nato pa se je tehtnica začela prevešati na drugo stran in tam tudi ostala.

Čeprav je bilo do konca tekme še kar nekaj priložnosti na obeh straneh, se je za odločilno izkazala akcija sredi prvega polčasa, ki jo je z natančnim strelom zaključil Leonardo Pisculichi. Veliki junak Riverja je sicer nogometaš hrvaških korenin, njegova družina se je v Argentino izselila z območja okoli Reke v severnem hrvaškem primorju.