20.10.2014 22:50:11

Premier liga: Vragi rešili točko

Najzanimivejši dvoboj osmega kroga v angleški premier ligi je bil odigran kot prvi, na stadionu Etihad sta se pomerila Manchester City in Tottenham, v pravi poslastici so se zanesljive zmage veselili sinje modri.

Manchester City in Tottenham sta odigrala dvoboj, kakršnega vidimo le redko. Pet zadetkov, štiri enajstmetrovke in rdeči karton na eni tekmi je nekaj, kar se zgodi enkrat na deset let, vsaj v najvišjem rangu tekmovanja. A prav to se je zgodilo danes. Glavni sodnik Jonathan Moss je bil tako ob nepornem junaku številka ena, Argentincu Sergiu Agüeru, najbolj viden posameznik na derbiju.

Krenimo po vrsti. Manchester City je povedel v 13. minuti, ko je podajo Franka Lamparda v kazenskem prostoru Tottenhama lepo sprejel Argentinec in z odličnim diagonalnim strelm prvič premagal Huga Llorisa. Vodstvo domačih pa je trajalo vsega dve minuti, po protinapadu Londončanov je izid na 1:1 izenačil Cristian Eriksen. Nato pa se je prvič v prvem planu znašel Jonathan Moss, ki je v 20. minuti po prekršku nad Frankom Lampardom pokazal na belo točko, Agüero je zanesljivo zadel za 2:1. Dvanajst minut kasneje je Moss še drugič dosodil enajstmetrovko za sinjemodre, tokrat je v kazenskem prostoru padel David Silva. Znova sta se v dvoboju iz oči v oči znašla Agüero in Lloris, toda tokrat je kot zmagovalec izšel francoski čuvaj mreže. Na polčas se je tako odšlo z izidom 2:1. Drugi polčas je potekal podobno kot prvi. V 62. minuti je Moss še tretjič pokazal na belo točko, tokrat za Tottenham, zalet je vzel Roberto Soldado, vendar je Joe Hart njegov strel ubranil. Pet minut kasneje pa je bilo upov Londončanov konec. Federico Fazio je napravil prekršek v kazenskem prostoru, Moss je še četrtič dosodil enajstmetrovko, obenem pa je še izključil Argentinca. Znova si je žogo na belo točko nastavil Sergio Agüero in iz tretjega poskusa še drugič premagal Llorisa. Argentinec je potem dosegel še en zadetek in postavil končni izid 4:1.

Za slovenske ljubitelje nogometa je bil zelo zanimiv tudi obračun med Crystal Palacom in Chelseajem, ki se bo v torek v 3. krogu lige prvakov v Londonu pomeril z Mariborom. Jose Mourinho se je moral znajti brez svojega najboljšega strelca, Diega Coste, ki naj bi zaradi poškodbe po pisanju otoških medijev bil odsoten tri tedne, kar seveda pomeni, da ga ne bo na dvoboju z vijoličastimi. Kljub odsotnosti prvega strelca, pa je Chelsea prišel do pomembne zmage, zadetka za modre sta zabila Oscar in Fabregas, za Crystal Palace je v 90. minuti zadel Fraizer Campbell.

Omeniti moramo tudi Southampton, ki kljub temu, da je poleti ostal praktično brez polovice prve enajsterice, tudi v novi sezoni blesti. Danes je s kar 8:0 ponižal Sunderland in se tako zavihtel na 3. mesto razpredelnice. Blestel je predvsem Srb Dušan Tadić, ki je enemu zadetku dodal še štiri asistence.

Zmaga Liverpoola s 3:2 nad Queens Park Rangersom niti ne bi bila tako presenetljiva, če ne bi vedeli, da so do 87. minute redsi vodili z 1:0. Da naslednje tri minute in sodnikov podaljšek so prinesli izjemno razburljivost in kar štiri zadetke, domačini pa se bodo po dveh doseženih avtogolih še dolgo tolkli po glavi.

V zadnji tekmi sta se v ponedeljek pomerila WBA in Manchester United. Kljub temu, da je vloga favorita pred dvobojem pripadla gostom, so domačini dvakrat vodili. Ko se je že zdelo, da bodo točke ostale doma, je v 87. minuti na 2:2 izenačil Daley Blind in rdeče vrage obvaroval pred tretjim porazom v sezoni. Varovanci trenerja Louisa van Gaala zdaj za vodilnim Chelseajem zaostajajo že za deset točk.

8. krog angleškega prvenstva

MANCHESTER CITY - TOTTENHAM 4:1 (2:1)
1:0 Agüero (13), 1:1 Eriksen (15), 2:1 Agüero (20, enajstmetrovka), 3:1 Agüero (68, enajstmetrovka), 4:1 Agüero (75)

ARSENAL - HULL CITY 2:2 (1:1)
1:0 Sanchez (13), Diame (17), 1:2 Hernandez (46), 2:2 Welbeck (91)

BURNLEY - WEST HAM 1:3 (0:0)
0:1 Sakho (49), 0:2 Valencia (54), 1:2 Boyd (60), 1:3 Cole (70)

CRYSTAL PALACE - CHELSEA 1:2 (0:1)
0:1 Oscar (6), 0:2 Fabregas (51), 1:2 Campbell (90)

EVERTON - ASTON VILLA 3:0 (1:0)
1:0 Jagielka (18), 2:0 Lukaku (48), 3:0 Coleman (76)

SOUTHAMPTON - SUNDERLAND 8:0 (3:0)
1:0 Vergini (12, avtogol), 2:0 Pelle (18), 3:0 Cork (37), 4:0 Bridcutt (63, avtogol), 5:0 Pelle (69), 6:0 Tadić (78), 7:0 Wanyama (79), 8:0 Mane (86)

NEWCASTLE - LEICESTER 1:0 (0:0)
1:0 Obertan (71)

QPR - LIVERPOOL 2:3 (0:0)
0:1 Dunne (67, avtogol), 1:1 Vargas (87), 1:2 Coutinho (90), 2:2 Vargas (92), 2:3 Caulker (95, avtogol)

STOKE - SWANSEA 2:1 (1:1)
0:1 Bony (34), 1:1 Adam (43, enajstmetrovka), 2:1 Walters (76)

WBA - MANCHESTER UNITED 2:2 (1:0)
1:0 Sessegnon (8), 1:1 Fellaini (48), 2:1 Berahino (66), 2:2 Blind (87)

Lestvica
1. Chelsea            8    7    1    0    22:8   22 2. Manchester City    8    5    2    1    18:8   17 3. Southampton        8    5    1    2    19:5   16 4. West Ham           8    4    1    3    15:11  13
5. Liverpool         8    4    1    3    13:12  13
6. Manchester United  8    3    3    2    14:11  12
7. Arsenal            8    2    5    1    13:11  11
8. Swansea            8    3    2    3    11:10  11
9. Tottenham          8    3    2    3    10:11  11
10. Stoke 8 3 2 3 8:9 11
11. Hull 8 2 4 2 13:13 10
12. Aston Villa       8    3    1    4    4:12   10