20.10.2014 22:40:44

Serie A: Derbi upravičil svoje ime

Italijanski Chievo tokrat ni bil nič kaj slovenski. Vsi trije naši matadorji, ki nosijo dres tega veronskega prvoligaša, so namreč gostovanje v Rimu pri Romi začeli na klopi za rezervne igralce. Nekaj minut je dobil le Cesar, Chievo pa je gladko izgubil.

Vse kaže, da Romo zadnji, kontroverzni poraz proti Juventusu ni vrgel iz tira. Varovanci Rudija Garcie so tudi v tem krogu dokazali, da v letošnji sezoni lahko zelo resno računajo vsaj na boj za naslov prvaka, na domačem igrišču so s 3:0 ugnali Chievo, vsega je bilo konec že po dobre pol ure, ko so v polno merili Destro, Ljajić in kapetan Totti iz enajstmetrovke. Kot rečeno, vsi trije Slovenci so dvoboj začeli na klopi za rezervne igralce, Valter Birsa in Dejan Lazarević sta tam ostala do konca tekme, kapetan izbrane vrste Boštjan Cesar, pa je v igro vstopil v 71. minuti.

Branilec naslova Juventus in trenutno prvouvrščena ekipa se je opekla na gostovanju pri Sassuolu, stara dama je namreč le remizirala in tako dopustila, da se ji je Roma približala na točko zaostanka. Opoldanski obračun med slovensko obarvano Fiorentino z Josipom Iličićem in Jasminom Kurtićem in Laziem je pripagel gostom.

Elitni nedeljski termin je bil rezerviran za nogometaše Napolija in Interja tudi s slovenskih čuvajem mreže Samirjem Handanovićem v eni od glavnih vlog. Tekma v Milanu se je razživela šele v zadnjih desetih minutah tekme, ko smo videli kar štiri zadetke. Obakrat je bil Napoli tisti, ki je s pomočjo Joseja Marie Callejona uspel priti v vodstvo, najprej ga je izničil Fredy Guarin, tisti, ki je poskrbel, da sta se ekipi razšli z delitvijo točk, pa je bil Hernanes.

7. krog italijanskega prvenstva

ROMA - CHIEVO 3:0 (3:0)
1:0 Destro (4), 2:0 Ljajić (25), 3:0 Totti (33, enajstmetrovka)

CAGLIARI - SAMPDORIA 2:2 (0:2)
0:1 Gabbiadini (28), 0:2 Obiang (39), 1:2 Avelar (59), 2:2 Sau (77)

PALERMO - CESENA 2:1 (1:0)
1:0 Dybala (33), 1:1 Rodriguez (61), 2:1 Gonzales (91)

TORINO - UDINESE 1:0 (0:0)
1:0 Quagliarella (62)

HELLAS VERONA - MILAN 1:3 (0:2)
1:0 Marques (21, avtogol), 2:0 Honda (27) 3:0 Honda (56), 3:1 Lopez (87)

INTER - NAPOLI 2:2 (0:0)
0:1 Callejon (79), 1:1 Guarin (82), 1:2 Callejon (90), 2:2 Hernanes (90)

EMPOLI - GENOA 1:1 (1:0)
1:0 Bertolacci (14), 1:1 Tonelli (78)

Lestvica
1. Juventus    7    6    1    0    14:3   19 2. Roma        7    6    0    1    14:4   18 3. Sampdoria   7    4    3    0    9:4    15 4. Milan       7    4    2    1    16:10  14
5. Udinese     7    4    1    2    9:6    13
6. Lazio       7    4    0    3    13:7   12
7. Napoli      7    3    2    2    10:9   11
8. Verona      7    3    2    2    7:8    11
9. Inter      7    2    3    2    13:11  9
10. Genoa 7 2 3 2 7:7 9
11. Fiorentina 7    2    3    2    5:5    9
12. Torino     7    2    2    3    5:7    8