tp
tp
20.10.2014 15:19:00

Nad Milca in druščino s stoli (foto in video)

Martin Milec in njegov Standard Liege sta na zadnji tekmi nizozemskega prvenstva doživela nič kaj prijeten sprejem.

Standard se trenutno nahaja na enajstem mestu belgijskega prvenstva, kar je že samo po sebi razlog za veliko nezadovoljstvo privržencev tega kluba, sodu pa je dno izbil poraz, ki ga je na domačem igrišču doživel proti ekipi Zulte-Waregem.

Težave so se začele, ko so gostje povedli z golom Thea Bongonde, piko na i pa je z volejem od daleč v 88. minuti James Troisi. Domačini so sicer uspeli priti do častnega zadetka, toda poraz 1:2 proti zadnji ekipi lestvice je razjezil navijače. Ti so začeli na igrišče metati plastične stole in zvijati ograjo, sodnik pa se je odločil, da tekmo nekaj sekund pred koncem prekine in igralce obeh ekip popelje v slačilnico. Martin Milec je za Standard odigral celo tekmo, v 67. minuti je prejel rumeni karton.

Dan po incidentu je z mesta prvega trenerja odstopil Guy Luzon, ekipo pa bo začasno vodil njegov pomočnik Ivan Vukomanović.