STA
10.01.2015 23:13:06

Olimpija poražena v Pionirju

Arsen Perić

Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 17. kroga lige Aba v gosteh izgubili s Partizanom.

Za košarkarji Uniona Olimpije ni najboljši teden. Za začetek so izgubili derbi lige Aba s Crveno zvezdo, potem ko so imeli priložnost, da Beograjčanom preprečijo rekorden niz 16 zmag v tem tekmovanju. Sledil je še neposrečen start v drugem delu evropskega pokala in poraz z Bambergom, danes pa jih je čakalo zahtevno gostovanje v Beogradu, kjer so s Partizanom po 38 minutah tesnega dvoboja izgubili za sedem.

Prvi polčas je bil precej izenačen, le na začetku je vsaki od ekip uspelo narediti manjši niz. Gostom za 4:0, domačim pa nato za 9:4. A že pri 13:12 sta bili ekipi skupaj, rezultat pa je bil nato negotov vse do polčasa. Beograjčani so si vmes priigrali kakšno točko prednosti, vseeno pa so po 20 minutah za eno zaostajali (38:39).

Nič drugače ni bilo v nadaljevanju. Partizanu je šele ob koncu tretje četrtine uspelo priti do nekaj točk naskoka (54:50), odločitev o zmagovalcu pa je padla šele na koncu. Še v 38. minuti je po prostih metih Alena Omića semafor kazal 68:69, ključen trenutek pa je bila tehnična napaka Dina Murića. V enem napadu so tako domači dosegli šest točk, pobegnili na 78:71 in prednosti niso več zapravili. Omić je sicer dosegel 12 točk (prosti mesti 6:6), še dve več pa za Ljubljančane Marko Marinović.

PARTIZAN - UNION OLIMPIJA 81:74 (24:22, 38:39, 54:50)

Beograd - Dvorana Pionir, gledalcev 7000, sodniki: Dožai, Hordov, Milojević.
Partizan: Pavlović 7 (5:6), Tepić 3 (1:2), Milutinov 14 (2:4), Milosavljević 15 (4:4), Mačvan 21 (6:8), Gagić 10 (2:3), Andrić 11.
Union Olimpija: Hrovat 9 (2:2), Salin 9, Murić 11 (2:2), Mahkovic 5 (1:2), Omić 12 (6:6), Prepelič 9, Marinović 14 (2:2), Kanacević 5 (1:2).
Prosti meti: Partizan 20:27, Union Olimpija 14:16.
Met za tri točke: Partizan 5:10 (Andrić 3, Mačvan, Milosavljević), Union Olimpija 10:30 (Salin 3, Prepelič 3, Marinović 2, Hrovat, Murić).
Osebne napake: Partizan 22, Union Olimpija 26.