STA
10.01.2015 19:19:04

Krka ugnala Igokeo

Arsen Perić

Košarkarji Krke so v 17. krogu lige Aba premagali Igokeo z 78:67 (22:14, 49:36, 63:52).

Novomeščani so po zmagi nad Olimpijo nanizali tri zaporedne poraze, danes pa so ta niz le prekinili proti predzadnji ekipi lige Igokei. Krka, ki se je tako Igokei, ta si želi predvsem v prvenstvu BiH spet zagotoviti mesto v ligi Aba, potem ko so si po njihovem mnenju obstanek v tem tekmovanju praktično že zagotovili, maščevala za prvi poraz po treh uvodnih zmagah v sezoni, je temelje današnjega uspeha postavila že v prvem polčasu, ki ga je dobila za 13 točk. Kljub nekaterim prebliskom gostov pa je tudi v nadaljevanju narekovala ritem in upravičila vlogo favorita.

Krkaši, pri katerih je spet zaigral center Chris Booker, so v prvem polčasu tekmece lomili s trojkami, v prvih 20 minutah so jih zadeli kar osem. V drugem polčasu so v 22. minuti po košu Malcolma Raya Armsteada pobegnili že na 53:36 in si priigrali odlično izhodišče za nadaljevanje tekme.

Toda sledilo je nekaj črnih minut, po katerih so se gosti približali na 55:46, v 29. minuti pa so zaostajali zgolj 57:52. Na odmor pred zadnjo četrtino so Novomeščani vendarle nesli spodobnih 11 točk naskoka po trojkah Mirka Mulalića in Bookerja.

Gosti so zadnjih deset minut začeli z delnim izidom 7:0, ki jih je spet približal Dolenjcem, toda ti so nato odgovorili v pravem trenutku in hitro prišli do zanesljivejše prednosti, ki jim je omogočila mirno končnico. V tej so vodili tudi že s 76:61.

Pri domačih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Armstead, pri gostih pa je Duško Bunić prispeval 14 točk.

KRKA - IGOKEA 78:67 (22:14, 49:36, 63:52)

Novo mesto - Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Herceg, Vovk (oba Hrvaška) in Obrknezević (Srbija).
Krka: Kastrati 9, Rojc 5 (2:2), Wangmene 8, Armstead 19 (3:4), Mulalić 9, Joksimović 5, Booker 15 (4:4), Hukić 8.
Igokea: McClure 3, Jorović 11 (1:2), Drenovac 11, Bunić 14 (2:3), Katnić 3, Jones 12 (2:2), Dragović 13.
Prosti meti: Krka 9:10, Igokea 5:7.
Met za tri točke: Krka 11:27 (Mulalić 3, Armstead 2, Hukić 2, Booker, Joksimović, Rojc, Kastrati), Igokea 10:25 (Dragović 3, Jones 2, Jorović 2, Katnić, Drenovac, McClure).
Osebne napake: Krka 18, Igokea 20.
Pet osebnih: Katnić (37.).