vg
vg
09.01.2015 22:32:23

Evroliga: Nachbar reševal slovensko čast

Včeraj in danes so bile na sporedu tekme drugega kroga drugega dela evrolige. Od treh Slovencev v tem tekmovanju se je zmage veselil le Boštjan Nachbar, ki brani barve Barcelone.

Kot zadnji je od Slovencev danes na parket stopil še Boštjan Nachbar, ki se je z Barcelono veselil prve zmage v drugem delu evrolige. Nekdanji slovenski reprezentant se sicer ni izkazal, saj je v slabih 12 minutah vknjižil le eno izgubljeno žogo, zato pa je bil toliko bolj razpoložen Marcelinho Huertas, ki je k zmagi domače ekipe nad Panathinaikosom prispeval 22 točk.

BEGIĆ IN BLAŽIČ NEUSPEŠNA
Španska Laboral Kutxa, katere barve brani tudi naturalizirani Slovenec Mirza Begić, je vse možnosti za morebitno presenečenje v Moskvi zapravila že v prvem polčasu. V tem delu igre so si igralci CSKA-ja nabrali varno prednost 17 točk, kar je bilo dovolj, da so do konca obračuna varno prikrmarili do druge zmage v drugem delu evrolige. Begić je v slabih štiriindvajsetih minutah zbral šest točk, osem skokov in tri ukradene žoge.

Včeraj je sklonjene glave parket zapustil tudi Jaka Blažič, ki se je sicer izkazal z osmimi skoki, zato pa ni bil ravno strelsko razpoložen, saj je prispeval zanj skromnih sedem točk. Slovenski reprezentant je s Crveno zvezdo gostoval pri Maccabiju, Izraelci pa so dobili prav vse četrtine in na koncu zasluženo slavili z 78:67.