STA/hu
18.01.2015 08:46:20

Kopijev gol dovolj za točko (video)

Derbi kalifornijskih rivalov v mestu angelov je pripadel Anaheimu.

Rački so Kralje premagali s 3:2, a šele po streljanju kazenskih strelov. Anže Kopitar je v drugi tretjini ob številčni premoči na ledu po izjemni podaji Mariana Gaborika zadel za vodstvo domačinov z 2:1. Pri kazenskih strelih pa je vratar Frederik Andersen njegov poskus ubranil.

Hokejsko poslastico je odločil Jakob Silfverberg, potem ko tudi Gaborik ni bil uspešen.

Pred derbijem pacifiške skupine so v Staples Centru počastili slovitega branilca Roba Blaka, čigar dres s številko 4 so kot petega obesili pod strop znamenite dvorane.

Anaheim je s četrto zaporedno zmago in 66 točkami prevzel vodstvo v ligi, potem ko je Nashville izgubil pri Detroitu z 2:5. Los Angeles si s Calgaryjem (51 točk) po drugem zaporednem porazu deli osmo mesto na zahodnem delu.

Navijači v prvi tretjini niso videli zadetka. Prvič je Staples Center spravil na noge Alec Martinez, ko je v 29. minuti zadel za vodstvo 1:0, v 35. minuti je Ryan Getzlaf izenačil, poldrugo minuto pred koncem tretjine pa je power play priložnost izkoristil Kopitar za vnovično vodstvo domačih.

Edini gol v tretji tretjini, ob številčni prednosti, je dosegel Sami Vatanen indvoboj je šel v podaljšek.

V tem ni bilo zadetkov, zato so sledili kazenski streli, v katerih pa domači niso bili uspešni, Andersen je ubranil strele Jeffa Carterja, Kopitarja in Gaborika.

Los Angeles v noči na torek po slovenskem času čaka še sedma zaporedna tekma v Staples Centru, ko bodo gostili neposredne tekmece za mesto v končnici Calgary, v noči na četrtek pa bo sledilo gostovanje pri kalifornijskem tekmecu San Joseju.

IZIDI
Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 2:3 - kazenski streli Anže Kopitar: gol in zgrešen kazenski strel v 21 minutah za Los Angeles Tampa Bay Lightning - Colorado Avalanche 3:2 - kazenski streli Detroit Red Wings - Nashville Predators 5:2 Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 1:3 Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 3:4 St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 3:0 Montreal Canadiens - New York Islanders 6:4 Florida Panthers - Edmonton Oilers 2:3 - kazenski streli Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 2:3 Dallas Stars - Washington Capitals 5:4 Minnesota Wild - Arizona Coyotes 3:1 San Jose Sharks - Calgary Flames 3:4 - podaljšek