STA/hu
16.01.2015 22:02:22

Beljačani veseli iz Tivolija

Nikola Miljković

Tekma med Ljubljančani in Korošci, ki se silovito borijo za preboj med najboljših šest po prvem delu, bi morala biti del zimskega dogajanja na prostem, a so jo zaradi napovedanega slabega in pretoplega vremena preselili pod streho v dvorano Tivoli.

Selitev je nazadnje bolj ustrezala gostom, ki so se zmajem maščevali za poraz na domačem ledu pred dvema mesecema in pol.

Ljubljančani so bili le na trenutke enakovredni gostom. V prvi tretjini sicer še ni bilo kritično, saj so po hitrem vodstvu gostov že sredi tega dela igre izenačili. Številčne premoči sicer niso izkoristili, so pa zadeli takoj, ko se je Gerhard Unterluggauer vrnil na led, plošček je v mreži končal po strelu Matica Podlipnika. Pripravili so si še nekaj polpriložnosti pred vrati Jeana Philippa Lamoureuxa, ki pa so ostale neizkoriščene in po prvih 20 minutah je bilo 1:1.

Toda že kmalu na začetku drugega dela so Beljačani dosegli nov gol, potem ko je Benjamin Petrik pobegnil in rutinirano premagal Andyja Chioda. Zmaji so se trudili, toda njihovi tekmeci so spretno in brez večjih težav ustavljali napade.

Podobno je bilo tudi v zadnjem delu. Želje zeleno-belih, da bi spremenili izid in morda tudi potek tekme, je v 43. minuti ob izkoriščeni igri z igralcem več presekal Unterluggauer. Beljak je nato spet brez večjih težav obdržal naskok dveh golov, Ljubljančani pa so ob prvi pravi akciji v tej tretjini deset minut pred koncem sicer potisnili plošček v gol skupaj z vratarjem Lamoreuxom, vendar sodniki gola niso priznali. Vseeno se zmaji niso predali, v 57. minuti pa je kapetan Aleš Mušič spretno podstavil palico po strelu Podlipnika za znižanje na 2:3.

Domači so v 59. minuti skušali brez vratarja priti do tretjega gola, a naredili napako, podarjeni plošček pa je Darren Haydar poslal v prazno mrežo in dokončno odločil tekmo.

Ljubljančani bodo v nedeljo gostovali v Innsbrucku.

Telemach Olimpija - VSV Beljak 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 600, sodniki: Warschaw (Avstrija), Zrnič (oba glavna), Hribar, Rakovič (vsi Slovenija).
Strelci: 0:1 Hunter (Petrik, Nageler, 5.), 1:1 Podlipnik (Koblar, Sotlar, 13.), 1:2 Petrik (Brunner, 28.), 1:3 Unterluggauer (Krog, Haydar, 43.), 2:3 Mušič (Podlipnik, Degon, 57.), 2:4 Haydar (60.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 6, VSV Beljak 4 minute.