17.01.2015 22:17:46

V Podmežakli padel vodilni Bregenzerwald

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi 3. kroga 2. dela mednarodne lige INL premagali vodilno moštvo prve skupine Bregenzerwald s 6:2. Od preostalih slovenskih moštev, ki igrajo v drugi skupini, so zmagali le Založani v domačem obračunu z Blejci.

Jeseničani doslej v sezoni še niso premagali Bregenzerwalda, tokrat pa so stopili na plin že na začetku. Gostje, ki so v Podmežaklo prišli kot vodilna ekipa drugega dela sezone, so že v prvi tretjini dobili tri gole, uspešni so bili David Sefič, Sašo Rajsar in Damir Ejup, ko pa je Luka Tošič v 30. minuti povišal na 4:0, se je obetala visoka zmaga Gorenjcev. Čeprav so gostje nato z dvema zadetkoma preprečili ničlo, pa niso mogli preprečiti poraza, za jeseniško zmago sta piko na i postavila Ejup z drugim golom in Andrej Židan.

V slovenskem obračunu spodnjega dela lige je Playboy Slavija s 6:2 premagala MK Bled. Tekma je bila podobno kot jeseniška odločena že sredi druge tretjine, ko je bilo na semaforju 5:0, gostom pa je nato uspelo le še nekoliko ublažiti poraz.

Celjani so bili v Kapfenbergu v igri do začetka druge tretjine, ko so domači povišali na 3:2, do 40. minute pa na 5:2. V zadnjem delu so nato le še vzdrževali visok naskok. Kitzbühel pa je premagal Triglav s 3:0, a so domači Kranjčane strli šele ob koncu tekme s tremi zadetki v zadnji tretjini.