hu
25.01.2015 21:54:32

Pa saj imamo vratarja

Nikola Miljković

Ljubljančani so se tekmecem, ki so dobili vse tri prejšnje medsebojne dvoboje, najprej dobro upirali in jih z odlično zadnjo tretjino tudi presenetili.

Potem ko so v ljubljanskem klubu morali na hitro najti vratarsko menjavo po slovesu Andyja Chioda, so navijači že včeraj pričakovali, da bodo lahko na delu videli novo okrepitev, Finca Miiko Wiikmana. A še ni bil povsem nared, tako da je bil le na klopi, priložnost med vratnicama pa je še drugič zapored dobil mladi Tomaž Trelc.

Kljub jasno začrtani razliki med moštvoma (Ljubljančani so zadnji, Linz drugi in si je že pred nekaj krogi zagotovil končnico) je potek tekme pokazal, da se domači ne nameravajo predati vnaprej. Zmedel jih ni niti hiter gol Linza, ki je povedel v šesti minuti, vendar je domača ekipa že čez minuto vrnila udarec, ko je s strelom od daleč vratarja Thomasa Dechla premagal Matic Podlipnik.

Druga tretjina se je začela z izključitvijo na strani Linza po grobem naletu na Gregorja Koblarja, Ljubljančani pa so številčno prednost izkoristili, a so ob koncu tretjine vse pokvarili, ko so dobili zadetek, ko so imeli igralca več na ledu.

V zadnji del so zmaji krenili ostro in odločno, sad takšnega pristopa pa je bil lep zadetek v 46. minuti. Mladi Sebastjan Hadžič, ki je v zadnjih dveh tekmah lepo opozoril nase, je začel akcijo, podal do Roka Leberja, v protinapadu pa ga je spremljal Tom Zanoški, ki je akcijo učinkovito končal. Slednji je potem zmaje povedel v vodstvo, potema pa so sledile vroče minute pred Trelcem, ki se je nekajkrat izkazal.

V predzadnjem krogu rednega dela sezone se bodo Ljubljančani v petek pomerili z vodilnim Salzburgom, tekma na prostem pred parlamentom pa bo tudi končala letošnji zimski festival v Ljubljani.

Telemach Olimpija - Linz 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 500 gledalcev. Glavna sodnika: Kinces (Mad), Smetana (Avt); linijska: Dreier (Avt), Nemeth (Mad).
Strelci: 0:1 Iberer (Mitterdorfer, Kozek, 6.), 1:1 Podlipnik (Zanoški, Hadžič, 7.), 2:1 Podlipnik (Sotlar, Pešut, 22., PP1), 2:2 Oulette (Dorian, Lebler, 26.), 2:3 Pannring (Oberkofler, 37., SH1), 3:3 Zanoški (Degon, Mušič, 54.), 4:3 Zanoški (Degon, Mušič, 54.), 5:3 Zanoški (Ropret, Degon, 60., EN).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 4, Linz 10.