25.01.2015 21:44:38

Liga INL: Blejci premagali Kranjčane, Celjani Založane, poraz Jeseničanov

Hokejisti v mednarodni ligi INL so odigrali 5. krog 2. dela tekmovanja.

V zgornjem delu je edini slovenski predstavnik z Jesenic klonil na gostovanju pri Feldkirchu. V spodnjem delu lestvice pa je Triglav doma izgubil z Blejci, Playboy Slavija pa s Celjani.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so izgubili drugič v dveh dneh in padli na zadnje mesto v zgornjem delu tekmovanja. Tokrat so na gostovanju pri Feldkirchu z golom Davida Sefiča v 41. minuti še znižali na 1:2, a je bil to njihov edini zadetek. Domači pa so s tretjim golom v 54. minuti potrdili zmago.

V dveh slovenskih obračunih spodnjega dela so zmagali gostje. V Kranju je Triglavu spodrsnilo proti Bledu, ki je temelje za zmago postavil v drugi tretjini s štirimi goli, dva je dosegel Jernej Vodnjov. Domači so se v zadnjem delu sicer približali, dvakrat je zadel Miha Ahačič, za 5:6 pa Tilen Kalan, a preobrata ni bilo.

V Zalogu pa so bili prav tako boljši gostje. Tudi Celjani so bili prepričljivi v drugem delu s 3:0, domači pa so ob koncu tekme samo ublažili poraz.