24.01.2015 23:57:04

Poraz Jeseničanov, v slovenski tekmi zmaga Založanov

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi 4. kroga drugega dela mednarodne lige INL izgubili z Lustenauom.

V spodnjem delu lestvice so Celjani po kazenskih strelih klonili proti Kitzbühlu, Blejci so gladko izgubili z vodilnim Kapfenbergom, v slovenskem obračunu pa je v Kranju zmagala zaloška ekipa s 3:2.

Jeseničani so dobili prvo tretjino, ko sta zadela Marjan Manfreda in Miha Pesjak. A gol domačih takoj ob začetku druge je napovedal preobrat, kar so hokejisti Lustenaua potrdili z vodstvom 4:2 v 45. minuti, Damir Ejup je s tretjim gorenjskim golom še vlil upanje za uspeh, toda domači so zadeli še dvakrat in zanesljivo zmagali.

Celjani so bili v igri za tri točke vse do zadnje tretjine. Nadoknadili so namreč začetni zaostanek 0:3, Žan Jezovšek, Blaž Knez z dvema goloma in Aljaž Ogrizek v 34. minuti pa so poskrbeli celo za vodstvo. A popolnega preobrata ni bilo, gostje so v zadnji tretjini izenačili, nazadnje pa odnesli dve točki po kazenskih strelih.

Blejci pa so tekmecem iz Kapfenberga dokončno priznali premoč v zadnji tretjini, ko je vodstvo 2:0 dvignil na 5:0. Ob koncu tekme je za lepši estetski vtis poskrbel Jernej Vodnjov.

V Kranju so začetno vodstvo domačih hokejisti Playboya Slavije izničili in povedli z zadetkom Gregorja Režka, za Triglav pa je izenačil Tadej Čimžar. Že na začetku zadnje tretjine pa je goste do zmage popeljal Luka Ščap.