STA/hu
22.01.2015 08:00:08

Kralji izgubili, Kopitar dvakrat podal (video)

Reuters

Tik pred odmorom za tekmo zvezd so aktualni prvaki lige NHL Los Angeles Kings v precej slabem položaju na lestvici.

Trenutno so namreč izven pozicij, ki vodijo v razigravanje oziroma ponujajo možnost za ubranitev lovorike. Njihov izkupiček zadostuje za delitev devetega mesta na Zahodu. Novo sol na rane jim je sinoči natresel San Jose, ki jih je premagal s 4:2.

Anže Kopitar se je v statistiko vpisal z dvema podajama. Prvič je podal pri izenačujočem (1:1) zadetku Dustina Browna, drugič pa dobrih dvajset sekund pred koncem, ko je na 3:2 znižal Jeff Carter.

Prvo tekmo v gosteh po sedmih domačih so hokejisti Los Angelesa začeli v podrejenem položaju, saj so gostitelji že na začetku začeli pritiskati na njihova vrata. Pritisk se je obrestoval in v 11. minuti tekme so domači povedli, uspešen je bil Logan Couture.

Druga tretjina je le prinesla izenačenje, Dustin Brown je domačo mrežo zatresel v 32. minuti, pri zadetku za izenačenje 1:1 pa je sodeloval tudi Kopitar. V 37. minuti so morski psi povedli ob power playu z zadetkom Patricka Marleauja. Morski psi vodstva več niso izpustili it rok. V tretji tretjini je na 3:1 naprej povišal Joe Pavelski. Kralji so nato tudi s Kopitarjevo pomočjo zadeli še enkrat. Dvaindvajset sekund pred koncem je Kopitar sprožil, ploščka se je dotaknil Jeff Carter in Anttija Niemija premagal za 2:3. Končnih 4:2 je tri sekunde pred koncem postavil Couture.

"Takšno tekmo smo res potrebovali, vedeli smo, kaj lahko pričakujemo, da bo borba do konca, a smo se jim znali postaviti po robu. Tako, kot smo igrali nocoj, bi morali igrati vsak večer. Fantje smo se zbrali in naredili smo tisto, kar se od nas pričakuje," je po tekmi vrelo iz Pavelskega.

"Seveda, da smo razočarani s trenutnim položajem in mestom, na katerem smo trenutno. Upam, da nam bo premor dobro del in da bomo v teh nekaj prostih dnevih ugotovili, kako se rešiti iz nastalega položaja. Če bomo želeli igrati v končnici, bomo morali po koncu premora igrati na vse ali nič," je ameriškim novinarjem povedal Kopitar.

San Jose in Los Angeles sta ekipi, ki sta od leta 2011 odigrali največ medsebojnih tekem v ligi NHL, 44. Prihodnji mesec ljubitelja hokeja v Kaliforniji čaka še poslastica na prostem, ko se bosta tekmeca pomerila na stadionu Levi, kjer domuje ekipa lige NFL San Francisco 49ers.

Hrušičana skupaj s soigralcem Drewom Doughtyjem čaka pester konec tedna, saj sta v elitni druščini hokejistov, ki se bodo v nedeljo v Columbusu udarili na tekmi All Star. Kopitar in Doughty sta člana ekipe kapetana Columbusa Nicka Foligna, trener pa je njun klubski "znanec" Darryl Sutter.