10.01.2015 16:17:49

Tepeš na stopničkah, Prevc tik pod njimi

Na tekmi svetovnega pokala v smučarskih poletih na Kulmu je zmagal Nemec Severin Freund. Z 227,5 in 210 metrov dolgima skokoma je premagal Avstrijca Stefana Krafta, tretji pa je bil najboljši slovenski predstavnik Jurij Tepeš. Mesto za njim je končal Peter Prevc.

Tepeš je s kar 231 metrov dolgim skokom v finalu napredoval s šestega na tretje mesto. Prevc, po prvi seriji je bil tretji, pa je v drugi skočil 195 metrov, kar je na koncu zadoščalo za četrto mesto.

Slovenski ekipni uspeh s tremi skakalci v deseterici je dopolnil Jernej Damjan, ki je bil po prvi seriji deveti, na koncu pa osvojil sedmo mesto. V finalu je nastopil še Rok Justin, ki je bil 26.

Nejc Dežman s 35. mestom, Matjaž Pungertar s 37. in Robert Kranjec s 40. dosežkom prve serije se niso uvrstili v finale.

KONEC KARIERE
Avstrijec Wolfgang Loitzl pa je pod letalnico na Kulmu v domačem Bad Mitterndorfu med svetovnim prvenstvom v poletih objavil konec svoje športne poti. Nekdanji svetovni prvak in zmagovalec prestižne novoletne turneje štirih skakalnic (oboje leta 2009) ter ekipni olimpijski zmagovalec (2010) je za korak objavil tri dni pred svojim 35. rojstnim dnevom.

Poleg posamične zlate medalje na SP je osvojil še šest ekipnih prvih mest, štirikrat je zmagal v svetovnem pokalu in skupaj v tem tekmovanju šestnajstkrat stal na zmagovalnih stopničkah.

Čeprav je bil dolga leta eden glavnih mož avstrijske skakalne vrste, pa je prvo zmago v svetovnem pokalu dosegel šele v 223. nastopu. Vsa prva mesta je nanizal v dveh tednih, ko je tekmece premagal v Garmischu, Innsbrucku in Bischofshofnu ter slavil v skupnem seštevku novoletne turneje, nekaj dni pozneje pa je dobro formo pokazal še na tekmi v Zakopanah.

Pred to sezono se mu ni uspelo dobro pripraviti in se ni uvrstil v avstrijsko ekipo za novoletno turnejo niti na SP na Kulmu.