10.01.2015 14:23:34

Foto finiš Tscharnkeju

Nemec Tim Tscharnke je zmagovalec preizkušnje na 15 kilometrov s skupinskim startom v klasičnem slogu za svetovni pokal v smučarskem teku v Val di Fiemmeju.

Zmagovalca je odločil foto finiš, saj sta čez ciljno črto pritekla skupaj s Kazahstancem Aleksejem Poltoraninom. Švicar Dario Cologna je z zaostankom treh stotink zasedel tretje mesto.

Tscharnke je po decembru leta 2012 še drugič zmagal v svetovnem pokalu, obakrat je slavil na 15-kilometrski preizkušnji s skupinskim startom klasično. Sicer pa je četrtič v svetovnem pokalu osvojil stopničke, preostali dve uvrstitvi na stopničke sta bili ekipni.

Na startu preizkušnje ni bilo Slovencev.

IZIDI
1. Eric Frenzel (Nem) 27:31,9 2. Fabian Riessle (Nem) + 6,4 3. Magnus Moan (Nor) 8,3 4. Mikko Kokslien (Nor) 8,5 5. Akito Vatabe (Jap) 8,7 6. Lukas Klapfer (Avt) 9,3 7. Magnus Krog (Nor) 19,8 8. Jošito Vatabe (Jap) 22,1 9. Johannes Rydzek (Nem) 24,6 10. Alessandro Pittin (Ita) 26,4 Vrstni red v svetovnem pokalu 1. Fabian Riessle (Nem) 340 2. Eric Frenzel (Nem) 321 3. Mikko Kokslien (Nor) 286 4. Akito Vatabe (Jap) 273 5. Johannes Rydzek (Nem) 231 6. Jan Schmid (Nor) 209 ... 30. Gašper Berlot (Slo) 32 33. Marjan Jelenko (Slo) 25