10.01.2015 14:55:29

Jelenko brez uvrstitve

Nemec Eric Frenzel je zmagovalec tekme svetovnega pokala v nordijski kombinaciji v francoskem Chaux-Neuveju.

Frenzel se je na prvo mesto zmagovalnega odra zavihtel z drugega mesta po skoku. Nemci so vpisali dvojno zmago. Drugi je bil Fabian Riessle (+6,4 sekunde), ki je ostal v skupnem vodstvu v pokalu, tretji je bil Norvežan Magnus Moan (+8,03).

Edini Slovenec Marjan Jelenko (86,5) je bil po skokih 34. in je drugi del kombinacije preizkušnjo v smučarskem teku začel s pribitkom devetih sekund in štirih stotink. Teka potem ni končal in je ostal brez izida.

Frenzel je bil drugi po skokih (110,4 točke) in je tek na 10 kilometrov začel s 28 stotink sekunde za Norvežanom Jarlom Magnusem Riiberjem. Riessle je drugo mesto osvojil s sedmim tekaškim in 13. skakalnim dosežkom. Z najboljšim časom v smučini se je na zmagovalne stopničke povzpel Moan, šele 36. po skokih. Tek je začel dobri dve minuti za Riiberjem, ta pa je s 34. časom teka nazadoval na 13. mesto.

IZIDI
1. Eric Frenzel (Nem) 27:31,9 2. Fabian Riessle (Nem) + 6,4 3. Magnus Moan (Nor) 8,3 4. Mikko Kokslien (Nor) 8,5 5. Akito Vatabe (Jap) 8,7 6. Lukas Klapfer (Avt) 9,3 7. Magnus Krog (Nor) 19,8 8. Jošito Vatabe (Jap) 22,1 9. Johannes Rydzek (Nem) 24,6 10. Alessandro Pittin (Ita) 26,4 Vrstni red v svetovnem pokalu 1. Fabian Riessle (Nem) 340 2. Eric Frenzel (Nem) 321 3. Mikko Kokslien (Nor) 286 4. Akito Vatabe (Jap) 273 5. Johannes Rydzek (Nem) 231 6. Jan Schmid (Nor) 209 ... 30. Gašper Berlot (Slo) 32 33. Marjan Jelenko (Slo) 25