STA/ue
26.10.2014 14:03:55

Kranjec prvič do ledeniških točk

Marcel Hirscher je zmagovalec uvodnega veleslaloma sezone v Söldnu.

Drugi je bil Nemec Fritz Dopfer (+ 1,58), tretje mesto pa je osvojil Francoz Alexis Pinturault (+ 2,06).

Avstrijec je vodil že po prvi vožnji, ko je bil za 19 stotink sekunde hitrejši od Teda Ligetyja, najboljšega veleslalomista minule zime, olimpijskega in svetovnega prvaka v tej disciplini. Američan je med večjimi osmoljenci, na ledeniku Rettenbach je naskakoval svojo četrto zaporedno zmago, a je po veliki napaki na drugi progi ostal brez zmage in stopničk na zanj skromnem desetem mestu (+ 3,02).

Edini slovenski finalist Žan Kranjec je po 18. času v prvi vožnji v drugi zdrsnil na 24. mesto (+ 4,49). Mišel Žerak je odstopil že v prvem teku.

Kranjec, ki je imel po prvi vožnji, nastopil je s številko 32, 2,86 sekunde zaostanka za najhitrejšim. Na drugi progi pa se je želel zavihteti vsaj med petnajsterico. Po dobrem začetku pa je ob prehodu v strmi del naredil nekaj napak, ki so se potem nadaljevale tudi v naslednjih zavojih. Na koncu se je veselil drugih točk v svetovnem pokalu, a uvrstitev je bila slabša od želene. Tokrata je bil za mesto slabši od lanskega prvenca v Alti Badii, kjer je bil 23.

"Prva vožnja je bila dobra, v drugi pa se nisem našel. Že od starta naprej je bilo samo mučenje, takoj sem vedel, da to ni to. Enostavno nisem imel občutka na smučeh. Enostavno ni šlo. Eno potrditev sem dobil, da se lahko z eno dobro vožnjo zavihtim zelo visoko. Na tem bomo gradili naprej, da bom tudi na tekmi sestavil dve dobri vožnji, samo ena je premalo. S temi drobtinicami se ne bom zadovoljil," je dejal Kranjec

Svetovni pokal se bo nadaljeval čez tri tedne, ko bodo na svoj račun prišli slalomisti v finskem Leviju.

IZIDI
1. Marcel Hirscher (Avt) 2:28,09 2. Fritz Dopfer (Nem) + 1,58 3. Alexis Pinturault (Fra) 2,06 4. Benjamin Raich (Avt) 2,07 5. Victor Muffat Jeandet (Fra) 2,14 6. Davide Simoncelli (Ita) 2,29 7. Marcus Sandell (Fin) 2,67 8. Thomas Fanara (Fra) 2,85 9. Roberto Nani (Ita) 3,00 10. Ted Ligety (ZDA) 3,02 ... 24. Žan Kranjec (SLO) 4,49