STA/ue
STA/ue
26.10.2014 09:48:26

Vse po starem na 10 km

Maruša Mišmaš in Blaž Grad sta ubranila lanski zmagi v teku na deset kilometrov na 19. ljubljanskem maratonu.

Grad je za tretjo zaporedno zmago dosegel svoj najboljši izid (31:28 minute), Mišmaševa pa je do prvega mesta pritekla s časom 34 minut in 28 sekund.

Med atleti je bil drugi Domen Hafner (32:48) in tretji Boštjan Vimpolšek (33:49), Mišmaševa pa je zmagala pred Tino Česnik (38:23) na drugem in Zalo Praprotnik (39:14) na tretjem mestu.

"Proga je bila drugačna kot lani, bolj ravninska, vendar se mi ni vleklo, ker je bilo ob njej veliko navijačev. Moj cilj je bil, da tečem pod 35 minutami, tako da sem izpolnila cilj in sem zadovoljna. Je bila pa tekma bolj trening, tako kot prejšnji teden, ko sem bila druga na DP v cestnem teku. Letos bom tekla še med mlajšimi članicami na EP v krosu. Proga bo daljša kot v mladinskih konkurencah, kjer sem bila v preteklosti uspešna. Dolga bo šest kilometrov, ne poznam tako dobro konkurence, tako da je kar nekaj neznank. Načrti pa so usmerjeni v prihodnjo sezono, verjetno bom tekla tudi v zimski dvoranski sezoni, sicer pa sta cilja poleti mlajše člansko EP in člansko SP," je tekmo in načrte strnila Mišmaševa.

"Proga na 10 km je bila res malo bolj ravninska, vendar je bilo dokaj mrzlo in ni bilo lahko. Do prve polovice sva tekla skupaj z Domnom Hafnerjem, potem pa je popustil in sem tekel sam. Mogoče je to moja zadnja tekma letos, razmišljam pa tudi, da bi prihodnje leto odtekel kakšen maraton," je dejal Grad, bolj znan kot tekač na srednjih in dolgih razdaljah na stadionih.

V teku na 10 km je svoj zadnji "javni tek" odtekla Helena Žigon, najstarejša udeleženka, ki je aprila praznovala 86. rojstni dan. Bila je stalnica na vseh tekaških prireditvah, njeno življenjsko pot je v 21 poglavjih oziroma v prav toliko kilometrih opisala Jasmina Kozina Praprotnik v knjigi Bela dama: Življenje tekačice Helene Žigon.

Teka na 42 in 21 kilometrov se bosta začela ob 10.30, že 10 minut prej bo start paraplegikov na najdaljši razdalji.