26.10.2014 08:35:21

Kranjec in Žerak po prve točke

Martin Čater

V Söldnu se bo z veleslalomom začel še svetovni pokal za moške.

Na startu bosta tudi Žan Kranjec in Mišel Žerak, ki kakšnih posebnih ciljev nimata, saj bi bil velik uspeh že preboj med trideset najboljših, ki se bodo merili za prve točke zime. Kranjec bo imel startno številko 32, Žerak pa 66.

Za 22-letnega Žeraka bo to peti start na tekmah svetovnega pokala in debi na ledeniku Rettenbach. Na vseh štirih prejšnjih nastopih je preizkušnjo končal že po prvi vožnji.

Veliki slovenski veleslalomski mladinski up Kranjec, trikrat tretji na svetovnih mladinskih prvenstvih, ki bo 15. novembra dopolnil 22 let, je zbral precej več nastopov na velikih tekmah.

Decembra lani na veleslalomu v Alta Badii je na svojem desetem startu na tekmah svetovnega pokala osvojil prve točke s 23. mestom.

A tega prvega koraka za preboj med najboljše ni nadgradil, na preostalih štirih nastopih je ostal brez uvrstitve med 30 najboljših. Na olimpijskih igrah v Sočiju je veleslalom prav tako končal na 23. mestu. Na SP v Schladmingu pa je bil 22. Na svojem 15 startu v svetovnem pokalu se nadeja točk, prvih ledeniških, lani in predlani se v Söldnu sanje o finalu niso uresničile.

Prvi veleslalom v sezoni bo odprl domačin Benjamin Raich, olimpijski in svetovni prvak v veleslalomu ter petkratni nosilec malega globusa za zmago v posebnem seštevku discipline Američan Ted Ligety bo startal kot drugi, branilec zmage v skupnem seštevku svetovnega pokala Avstrijec Marcel Hirscher pa bo nosil startno številko pet.

Hirscher in Ligety sta sicer ob koncu minulega svetovnega pokala v posebnem veleslalomskem seštevku osvojila enako število točk, a je mali kristalni globus pripadel Američanu na podlagi boljše statistike zmag. Söldensko premiero je lani dobil Ligety, drugi je bil Francoz Alexis Pinturault, letos bo imel startno številko tri, tretji pa je bil Hirscher.