pzs
15.06.2015 11:36:09

Janja in Mia evropski prvakinji

Anže Štremfelj

Na evropskem mladinskem prvenstvu v športnem plezanju, ki je od 12. do 14. junija 2015 potekalo v Edinburgu, je slovenska mladinska reprezentanca kot edina osvojila dve zlati kolajni. Kadetinja Janja Garnbret je že tretjič zapored postala evropska prvakinja v težavnostnem plezanju, z zmago med starejšimi deklicami je prijetno presenetila Mia Krampl.

Za naslov evropskega mladinskega prvaka se je na Škotskem potegovalo več kot 250 mladih športnih plezalcev, med njimi osem članov slovenske mladinske reprezentance v športnem plezanju pod vodstvom selektorja Anžeta Štremflja, ki so tekmovali v disciplini težavnost. Vsi so se uvrstili v sobotni polfinale, v nedeljskem finalu pa je nastopilo pet slovenskih športnih plezalcev.

Janja Garnbret (Šaleški AO) je prepričljivo zmagala v kategoriji kadetinj in tako tretjič zapored postala evropska mladinska prvakinja. "Zelo sem zadovoljna s svojim plezanjem. Prav tako sem vesela, da mi je tretjič zapored uspelo osvojiti naslov evropske prvakinje. V vsako smer sem vstopila zbrana in odločna in tako vedno dosegla vrh, kar je bil tudi moj cilj. Po treh mednarodnih tekmah v težavnosti se bom zdaj osredotočila na evropsko mladinsko prvenstvo v balvanih in na svetovno mladinsko prvenstvo, ki bo konec avgusta v Arcu," je povedala Janja, ki bo v Italiji poskušala ubraniti lanski naslov svetovne mladinske prvakinje v težavnosti.

Za največje presenečenje je z zmago v kategoriji starejših deklic poskrbela Mia Krampl (AO PD Kranj), izjemno vesela svoje najboljše uvrstitve do zdaj: "Pred polfinalom sem si s preplezanima kvalifikacijskima smerema delila prvo mesto. Enak rezultat je doseglo še sedem deklet v moji kategoriji. Polfinalna smer ni bila preveč zahtevna, zato sem jo brez večjih težav preplezala do vrha. V finale sem šla odločno in padla v zaključnem delu smeri, ki je bila konstantna in brez težjih detajlov. Zelo sem zadovoljna, da mi je na evropskem prvenstvu uspelo zmagati."

V finalu so nastopili še Tjaša Slemenšek (Šaleški AO), ki je v kategoriji kadetinj osvojila sedmo mesto, ter mladinca Martin Bergant in Milan Preskar (oba PK Škofja Loka) s končnim četrtim oziroma petim mestom. Tri plezalke so svoje nastope končale v polfinalu. Tjaša Kalan (AO PD Kranj) je pri mladinkah dosegla 12. mesto, pri starejših deklicah pa Lučka Rakovec (ŠPO PD Rašica) 13. mesto in Vita Lukan (ŠPO PD Radovljica) 16. mesto.