STA
STA
14.06.2015 18:09:10

Hrvat presenetil vse

Druga etapa kolesarske dirke po Švici se je končala z zmagoslavjem Hrvata Kristijana Đuraska.

Kolesar Lampreja je z napadom 800 metrov pred ciljem presenetil tekmece v vodilni skupini in bil na cilju štiri sekunde hitrejši od Španca Daniela Morena, tretje mesto je zasedel Kolumbijec Julian Arredondo.

Odličen šesti je bil Simon Špilak (Katjuša), v cilj je prišel v času drugouvrščenega. Skupno vodstvo je obdržal zmagovalec prologa Nizozemec Tom Domoulin (Giant Alpecin).

V etapi je odličen vtis zapustil tudi Luka Pibernik (Lampre-Merida). Dolgo časa je bil v begu, najprej skupaj s še tremi kolesarji, na koncu pa le še z Avstralcem Cameronom Meyerjem, lanskim zmagovalcem druge etape. A njun poskus (glavnina jima je pustila največ tri minute prednosti) se je končal 30 kilometrov pred ciljem. V dolgem begu je bil nekdanji slovenski državni prvak enkrat drugi na gorskem in enkrat drugi na letečem cilju.

Po koncu pobega Pibernika je v ospredje prišel Špilak (Katjuša), ki je na drugem gorskem cilju zasedel drugo mesto, na koncu je bil šesti, v skupnem seštevku pa se je prebil na deseto mesto, za vodilnim zaostaja 19 sekund.