10.02.2015 10:02:59

Škoberne še naprej selektor

db

Izvršni odbor balinarske zveze Slovenije je na svoji seji 9. februarja za selektorja članske reprezentance ponovno imenoval Aleša Škoberneta, ki bo v novem mandatu poleg članske vodil tudi reprezentanco mlajših članov do 23 let.

Za selektorja mladinske reprezentance U-18 je bil ponovno potrjen Anton Kosar, ki bo poleg mladinske odslej vodil tudi reprezentanco dečkov U-14. Za selektorja reprezentance članic je bil imenovan Sežančan Jure Rijavec. Aleš Škoberne je potem, ko je pred leti končal z nastopi za reprezentanco Slovenije, za katero je med drugim osvojil tudi naslov svetovnega prvaka v dvojicah, prevzel vodenje slovenskih balinarskih reprezentanc, od članic, mlajših članov U-23 do članov. Članska reprezentanca je pod njegovim vodenjem osvojila skupaj že 37 kolajn in bila po doseženih rezultatih kar nekajkrat na samem vrhu nastopajočih reprezentanc tako na evropskih kot tudi na svetovnih prvenstvih.

Aleš Škoberne bo kot novi in stari selektor skušal z reprezentanti, ki jih bo vodil, nadaljevati z zbiranjem novih kolajn, tudi najžlahtnejšega sijaja. V letu 2015 bo za člansko reprezentanco najpomembnejši nastop na svetovnem prvenstvu meseca septembra na Reki, kjer bodo nastopili v šestih disciplinah. Reprezentanco U-23 pa čaka nastop na svetovnem prvenstvu v začetku meseca septembra v Casablanci, kjer bodo tekmovali v igri dvojic, v klasični igri posamezno in v igri v krog..

Anton Kosar je v obdobju, ko je prevzel vodenje mladinske reprezentance, s svojim delom in pristopom uspel vzgojiti novo generacijo uspešnih mladih tekmovalcev, ki se enakovredno kosajo z najboljšimi vrstniki v boju za kolajne. Pod taktirko Toneta Kosarja so mladinci Slovenije v kategoriji U-18 doslej osvojili 10 kolajn, med drugim tudi naslov svetovnega prvaka v natančnem zbijanju, ki si  ga je leta 2013 na SP v Margiusu, priboril Jaka Kosirnik.

Najpomembnejši dogodek v letu 2015 bo za slovensko mladinsko reprezentanco U-18 bo nastop na svetovnem prvenstvu v natančnem in v hitrostnem zbijanju ter v štafeti, ki bo od 31. 8 do 6. 9 v Casablanci. Najpomembnejši nastop reprezentance dečkov U-14 pa bo nastop na mednarodnem četveroboju reprezentanc Slovenije, Hrvaške, Srbije in Monaka, ki bo po tradiciji avgusta, ponovno v Sloveniji.

Jure Rijavec ima za seboj uspešno igralsko pot tako v reprezentanci U-23 kot tudi v članski reprezentanci, s katero je pred 20 leti osvojil srebrno kolajno na evropskem prvenstvu v Zagrebu. Z vodenjem balinarskih reprezentanc doslej res nima izkušenj, je pa kot balinarski trener sila uspešen pri vzgoji in razvoju mladih igralcev v balinarskem klubu Skala iz Sežane. V zadnjem obdobju si je pridobil trenerske izkušnje tudi pri vodenju ženskih klubskih ekip v rokometu, tako da mu delo z ženskimi ekipami ni tuje.

Jure Rijavec bo skušal pomlajeno žensko reprezentanco, ki je po številnih uspešnih sezonah na evropskih in svetovnih prvenstvih lani na SP v Maconu prvič ostala brez kolajne, spet pripeljati do novih uspehov in do novih kolajn. Za to bo priložnost že na letošnjem evropskem prvenstvu, ki bo od 9. do 15. novembra v italijanskem Saluzzu.