STA/zu
09.02.2015 19:21:03

Tina vodi po smuku

Za smučarkami je prvi del kombinacije na svetovnem prvenstvu v Beaver Creeku.

Po smuku je v vodstvu svetovna prvakinja v tej disciplini Tina Maze, ki ima dve stotinki sekunde prednosti pred Švicarko Laro Gut, tretja je z 26 stotinkami sekunde zaostanka Avstrijka Anna Fenninger. Četrtouvrščena Avstrijka Nicole Hosp za Črnjanko zaostaja že 90 stotink sekunde.

Slednja je na SP pred dvema letoma v Schladmingu v superkombinaciji osvojila bron, na zadnjih olimpijskih igrah pa je bila srebrna. Mazejeva je bila srebrna v Schladmingu, v Sočiju pa je osvojila četrto mesto. Zlato pred dvema letoma je pripadlo Nemki Marii Höfl-Riesch, ki je bila zlata v tej disciplini tudi v Sočiju, a se je po igrah upokojila.

Mazejeva je na smuku prevzela vodstvo, čeprav je pred začetkom preizkušnje tožila nad bolečinami v kolenu. "Zaradi težav s kolenom je Tina smučala zelo previdno," je po prvem delu kombinacije povedala njena fizioterapevtka Nežka Poljanšek.

Na startu so bile še tri Slovenke. Ilka Štuhec je z zaostankom 1,14 sekunde zasedla šesto mesto, Vanja Brodnik je 20. (+3,01), Ana Bucik je 24. (+4,76). Na startu je bilo 32 tekmovalk, v slalomu jih bo nastopilo 27.

Kombinacijski slalom, na katerem bo Mazejeva lovila četrto zlato kolajno na svetovnih prvenstvih, bo na sporedu ob 22.15.