07.04.2015 22:34:48

Dobovec Pivovarna Kozel prvi finalist

futsal.si

Dobovec Pivovarna Kozel je prvi finalist državnega prvenstva v dvoranskem nogometu.

V tretji tekmi je s 4:3 (4:1) v gosteh premagal RE/MAX Maribor in se s skupnim izidom 3:0 uvrstil v finale, kjer pa še nima tekmeca. V drugem polfinalu Litija vodi z 2:1, potem ko je tretjo tekmo proti Oplast Kobaridu dobila s 4:1 (2:1).

Na tekmi v Mariboru se je ponovil scenarij začetka s prvih dveh tekem. Ekipa trenerja Aleša Poredskega je povedla z 2:0, v 34. minuti pa že s 4:1. A se gostitelji, ki jih vodi Drago Adamič, niso predali. Prek Sebastijana Drobneta so znižali na 3:4, nato zastreljali 10-metrovko. Omeniti je treba, da so v 27. minuti ostali brez izključenega Žige Čeha.

Oplast je v domači dvorani proti Litiji povedel v osmi minuti, pred tem pa so gostje ostali brez prvega vratarja Damirja Puškarja. Reprezentančni vratar je branil z roko izven svojega prostora, zato si je prislužil pot v slačilnico.

Po minuti vodstva je Litija izenačila prek Nermina Hasanbegovića, na odmor pa odšla s prednostjo 1:2, potem ko je zadel Denis Totošković. V 22. minuti so domačini ostali brez Jake Sovdata, ki je dobil drugi rumeni karton.

Litijani so v 30. minuti povišali na 3:1 (Slaven Radišković). Za končni rezultat je poskrbel vratar Primož Relič. Gostitelji so skušali do preobrata z igralcem vratarjem v polju, a pri tem niso bili uspešni.