07.04.2015 19:25:32

Felline do uspeha kariere

vszi

Tudi druga, 175,4 kilometra dolga etapa dirke po Baskiji od Bilbaa do Vitoria-Dasteiza je bila razgibana, kljub temu pa jo je odločil sprint glavnine.

V njem je Italijan Fabio Felline (Trek) premagal zmagovalca prve etape Avstralca Michaela Matthewsa (Orica GreenEdge), ki pa je z drugim mestom zadržal vodstvo v skupnem seštevku. Tretji je bil Francoz Tony Galopin.

Felline je zabeležil svojo prvo zmago na dirkah svetovne serije, kar je bil tudi njegov cilj pred prihodom v Baskijo. "Če sem iskren, sem sem prišel nekaj osvojiti. Izkoristil sem priložnost, Dobil etapo, s tem je cilj izpolnjen. Približno 40 kilometrov pred ciljem mi je počila zračnica, a sem ujel glavnino, v zaključku pa sem se odlično počutil, izkoristil sem dober položaj in zabeležil svoj največji uspeh v karieri," je bil na cilju zadovoljen 25-letni zmagovalec etape, za katerega je bila to sedma zmaga v profesionalni karieri.

Do zdaj mu je bila največji uspeh zmaga na memorialu Marca Pantanija leta 2012, leta 2013 pa je dobil tudi etapo na dirki po Sloveniji.

Od Slovencev je bil najboljši Matej Mohorič (Cannondale), ki je zasedel 23. mesto, Jan Polanc (Lampre) je bil 27., Simon Špilak (Katjuša) pa 74., vsi so v cilj prišli v času zmagovalca. Tako kot tudi vsi favoriti dirke na čelu s Kolumbijcem Nairom Quintano.

V skupnem seštevku je Špilak 53., še vedno ima isti čas kot vodilni Matthews, Polanc je prvi med tistimi, ki že imajo zaostanek, z minuto in 34 sekundami zaseda 61. mesto. Mohorič je 91., zaostaja deset minut in pet sekund.

Etapa, ki je sicer vsebovala šest kategoriziranih vzponov, a prve kategorije je bil tisti povsem na začetku (vsi drugi so bili tretje kategorije), se je sicer začela z zamudo, saj so kolesarji s tem, ko niso startali v predvidenem času, pokazali protest proti organizatorjem.

Po njihovem mnenju je bil namreč sprint prve etape prenevaren, posledica tega je bil skupinski padec, v katerem so se štirje kolesarji poškodovali. Najhujše poškodbe je imel Američan Peter Stetina, ki se zdravi v bolnišnici.

Tretja etapa bo vsebovala dva vzpona prve kategorije, štiri druge in dva tretje kategorije, tudi cilj pa je na blažjem vzponu.