fu
27.09.2014 08:25:22

1. SFL: Litijani trepetali do konca

Nikola Miljković

V drugem krogu državnega prvenstva v dvoranskem nogometu so jo bolje odnesle domače ekipe - tri zmage so ostale gostiteljem, dve pa sta odšli v goste.

Oplast je doma s 5:2 ugnal RE/MAX Maribor, ki je sicer vodil do 35. minute. Potem je na 2:2 poravnal novinec Anže Širok, Jani Ručna pa je povišal na 3:2. Ob igri z vratarjem v polju so domačini to izkoristili in prišli do zmage ter dodatne samozavesti pred četrtkovim začetkom lige prvakov v Novi Gorici. Veselijo pa se tudi sosedje v Tolminu. Ekipa Mateja Kavčiča je s 4:0 slavila zmago v Benediktu. Dva gola je dosegle Andrej Rutar, enega je prispeval tudi Patrik Čujec, mlajši brat Kristjana Čujca, ki bo letos tresel mreže v Italiji. Lanski pokalni podprvaki KMN Sevnica so v novi sezoni 1. SFL prišli do prve zmage. Sploh prvič so varovanci trenerja Mitje Jonteza slavili v Velikih Laščah, 5:3 je bilo. Gostje so povedli s 3:0, usodo domačina je zapečatil povratnik po bolezni Ševzet Mehič.

Kozli so prepričljivo začeli nastop pred domačimi gledalci. S kar 8:0 so odpravili pomlajene in oslabljene goste s Škofij. S štirimi zadetki je blestel Rok Mordej. Dobovčani so vnovič zaigrali v Rogaški Slatini. Do prve zmage v sezoni so prišli tudi Litijani, ki so za prve tri točke trepetali do konca tekme. V zadnjih dveh minutah so imeli gostje iz Sodražice po izključitvi Gašperja Vrhovca igralca več, a domačega vratarja niso ugnali. Dva zadetka za zmago gostiteljev je zabil novinec Denis Totoškovič.

Izidi 2. kroga  1. SFL

Litija - Extrem 3:2 (2:0)
1:0 Totoškovič (2.), 2:0 Bubnjič (4.), 2:1 Kordiš (22.), 3:1 Totoškovič (23.), 3:2 Begič (24.).

Dobovec Pivovarna Kozel - KMN Bronx 8:0 (5:0)
1:0 Mordej (6.), 2:0 Mordej (7.), 3:0 Mordej (10.), 4:0 Viler (13., avtogol), 5:0 Mordej (19.), 6:0 Marot (32.), 7:0 Kroflič (34.), 8:0 Repinc (40.).

KMN Benedikt - KMN Puntar 0:4 (0:2)
0:1 Čujec (3.), 0:2 Rutar (6.), 0:3 Rutar (24.), 0:4 Laharnar (31.).

KMN Oplast Kobarid - RE/MAX Maribor 5:2 (1:2)
1:0 Gašperut (9.), 1:1 Fideršek (14.), 1:2 Kavčič (20.), 2:2 Širok (35.), 3:2 Ručna (36./desetmetrovka), 4:2 Ručna (38.), 5:2 Lenarčič (40.).

KMN Velike Lašče - KMN Sevnica 3:5 (1:3)
0:1 Kranjčevič (2.), 0:2 Kranjčevič (3.), 0:3 Grigič (8.), 1:3 Duščak (17.), 2:3 Čož (25.), 2:4 Mehič (26.), 3:4 Petelin (26.), 3:5 Mehič (35.).