STA/ue
STA/ue
26.09.2014 22:03:15

Kudrjavceva brez konkurence

Svetovna in evropska prvakinja v ritmični gimnastiki Jana Kudrjavceva je na SP v Izmirju pričakovano ubranila lanski naslov v mnogoboju.

S tem je ruska zvezdnica, ki bo ta mesec dopolnila 17 let, osvojila peto zlato odličje na tem prvenstvu, ob tem pa ima še eno srebrno.

Kudrjavceva je prepričljivo ubranila naslov, potem ko je prav za zadnji nastop, sestavo z obročem, prejela neverjetnih 19,000 točk. Skupno je zbrala 75,266 točke. Da je Rusija tudi tokrat slavila dvojno zmago, je poskrbela njena reprezentančna kolegica Margarita Mamun, ki je s 74,149 točke osvojila srebro, na tretji stopnički pa se jima je pridružila Ukrajinka Ana Rizatdinova, ki je zbrala 72,449 točke.

Kudrjavceva je bila v Izmirju tako najboljša v mnogoboju, z rusko ekipo ter v finalih z obročem, žogo in kiji, s trakom pa je bila srebrna. Šestim medaljam je dodala še Longinesovo nagrado za miss elegance.

Z današnjim finalom mnogoboja se je za posameznice svetovno prvenstvo končalo; konec tedna se bodo za naslove pomerile še skupinske sestave.