Miha Andolšek
19.02.2015 12:02:49

Celjani še zdaleč nimajo najdaljšega

Z najdaljšim se ponašajo fantje iz Zagreba, celjski je po drugi strani za zdaj zrasel "le" do 27. Zmagoviti niz v državnem prvenstvu, da ne bo pomote.

Bilo je pred skoraj natanko letom dni v Mariboru, ko so Celjani v DP igrišče še zadnjič zapuščali sklonjenih glav. Potem so začeli zmagovito serijo, ki je danes pri številki 27.

Včeraj so pivovarji na domačem terenu rutinsko opravili s tokrat sicer trmastimi ter nepopustljivimi Ribničani, ki so precej dražje prodali kožo kot jeseni v domači dvorani. Če se zazremo v prihodnost, potem je velika verjetnost, da bodo v prihodnjih tednih aktualni prvaki niz podaljšali krepko čez trideset, pravzaprav bo serija prvič resneje na preizkušnji šele sredi aprila v velenjski Rdeči dvorani. Četudi bodo zmagoviti pohod nadaljevali vse do osirja in naprej, pa se vseeno ne bodo mogli primerjati z nekaterimi drugimi klubi tam zunaj, ki se ponašajo še z neprimerno daljšim nizom zmag.

Poglavje zase je Zagreb. Serijski hrvaški prvak že vse od zatona Metkovića v domovini kljub vsemu trudu Našic nima dostojnega tekmeca, zadnjo točko je oddal verjeli ali ne 12. septembra 2007 v Poreču, od takrat pa nanizal reci in piši 145 zmag.

Niz bi bil še bogatejši – ali pa ga morda sploh ne bi bilo –, če Zagrebčani zaradi sodelovanja v ligi SEHA v zadnjih letih ne bi odigrali le deset prvenstvenih tekem na sezono. Dominacija in niz, ki jima ni videti konca.

Na podobni poti je tudi slovaški prvak Tatran, ki je na domačem prizorišču prav tako brez konkurence, pred dnevi pa je vknjižil že 70. zaporedno zmago. Seveda pa ob tem bežnem preletu ne moremo niti mimo Barcelone, za katero bo zmaga nad Morazzem – o kateri niti najmanj ne dvomimo – jubilejna 50. zapored.

Njeni tekmeci Portland San Antonio, Ciudad Real in Valladolid so eden za drugim počasi odkorakali na smetišče zgodovine, od nekoč mogočne lige ASOBAL ni ostalo prav veliko, Kataloncem pa posledično ni ostalo prav veliko tekmecev.

In potem je tu še Magdeburg, ki se s svojimi desetimi zaporednimi zmagami nikakor in v ničemer ne more postaviti ob bok zgoraj navedenim. A Natek, Bezjak in ostala druščina so jih dosegli v elitni bundesligi, zadnjo, deseto, ki jih je pripeljala na visoko tretje mesto, pa so sinoči zabeležili v gosteh pri aktualnem evropskem prvaku Flensburgu (26:30). In tudi zato bo ta niz še dolgo ostal v spominu, pa četudi se bo figurativno rečeno končal jutri.