25.09.2024 20:29:05

Nogometni praznik v Marjeti uspel: Ogromno navijačev, pivo, žar in goli Maribora

Vas nekje na polovici poti med Mariborom in Ptujem, Marjeta na Dravskem polju, je 25. september 2024 označila za nogometni praznik.

Ne zgodi se vsak dan, da na igrišču, na katerem igra Marjeta, trenutno zadnjeuvrščena ekipa prve medobčinske lige Maribor (četrti rang tekmovanja), gostujejo šestnajstkratni slovenski državni prvaki. In devetkratni pokalni zmagovalci, s čimer je Maribor še vedno najuspešnejši slovenski klub v tem tekmovanju, četudi ima zadnji pokalni naslov že kar dolgo brado (sezona 2015/16). Pri Marjeti so se za to priložnost odločili, da dajo vse od sebe. Na tekmo so vabili s promocijskim videoposnetkom, ki je bil zares odlično narejen in se ga ne bi branili niti slovenski prvoligaši. Saj ne, da so bila vabila potrebna, tako ali tako je bilo jasno, da bo obračun odlično obiskan.

Tekma je bila pod reflektorji, ni ravno pogosto, da jih imajo nižjeligaši na voljo. Sama zelenica je bila dobro pripravljena, mnogi so hudomušno pripomnili, da je boljša kot recimo v Celju ali Ljubljani. Organizatorji so za potrebe tekme zaprli glavno ulico, ki vozi čez vas, parkirnih mest je bilo dovolj, prav tako pijače in jedače. Dišalo je po mesu z žara, pivo je teklo v potokih, na samem igrišču pa je bilo edino vprašanje, s kolikšno razliko se bodo vijoličasti uvrstili v naslednji krog tekmovanja. Na koncu je bilo 4:0, rezultat, s katerim so bili gostitelji lahko zadovoljni. Navsezadnje so celih 45 minut preživeli brez prejetega zadetka. Vsi štirje goli so bili namreč doseženi v prvem polčasu, v drugem je bilo 0:0. No, pravzaprav je Marjeta dosegla celo zadetek, ki pa je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

V prvem polčasu so Mariborčani pred približno 2000 gledalcev (številni slovenski prvoligaši, tudi tisti največji, so lahko kar ljubosumni na to številko) zadeli štirikrat. Po prvih 14 minutah so vodili že s 3:0, potem ko so se na seznam strelcev vpisali Orphe Mbina, Bradley M'Bondo in Gregor Sikošek. Do konca polčasa je v polno meril še Sheyi Ojo. Vsi štirje nogometaši, ki so (skorajda) prvokategorniki. Ante Šimundža je sicer nekoliko premešal začetno enajsterico, a vseeno na zelenico poslal odlično zasedbo. Vseh 90 minut za igro sta dobila sicer mladinca Žan Meško in Niko Osterc, ki sta v nedeljo debitirala za člansko ekipo na prvenstveni tekmi v Lendavi, prve članske minute je vpisal tudi 18-letni Antonio Sinković. V prvi postavi so začeli še Lan Vidmar, Blaž Vrhovec, Karol Borys in Maks Barišić, v nadaljevanju so vstopili ob omenjenem Sinkoviću še Andre Sousa, Ettiene Beugre in Niko Grlić. Skratka, zelo kakovostna zasedba, ki ni imela težav z uvrstitvijo v naslednji krog pokalnega tekmovanja, Marjeta pa je zaradi odlične organizacije in zelo solidne igre požela simpatije številnih.