ue
25.09.2024 20:26:50

Celje, Maribor in Olimpija brez preglavic do napredovanja

Danes je bilo na sporedu 10 tekem 2. kroga Pokala Pivovarne Union.

Prvi so se na zelenico podali prav slovenski državni prvaki, Celjani pa so se v 3. krog prebili s prepričljivo zmago nad Dravinjo.

Ob zmagi s 3:0 je Aljoša Matko (13. in 51. minuta) dvakrat zatresel mrežo, en zadetek pa je dodal še Jošt Pišek (83.).

Martin Metelko

V 3. krog se je prebila tudi Drava, ki je v gosteh s 5:1 premagala Gorišnico, Bilje so z zmago 1:0 izočile Gorico, Zavrč pa z 2:0 Stojnce. S 3:0 je nad Izolo slavil Tabor iz Sežane, z zmago s 3:1 nad ekipo Krško Posavje si je napredovanje v 3. krog zagotovil tudi Rudar, Brežice pa so v Mozirju do uvrstitve v 3. krog prišle z zmago s 4:0.

Za preboj v naslednji krog pokala se je danes boril tudi Maribor, ki pri Marjeti na Dravskem polju, kjer so pripravili pravi nogometni praznik, slavil s 4:0, vse zadetke pa je dosegel v prvem polčasu. Zadeli so Orphe Mbina (3. minuta), Bradley Mbondo (7.), Gregor Sikošek (14.) in Sheyi Ojo (43.).

V Domžalah je bila uspešna tudi Olimpija. Od 34. minute je igrala z igralcem več in do zadnjega žvižga sodnika trikrat zatresla domžalsko mrežo. Domačin Luka Baruca je z avtogolom v 36. minuti Olimpiji "priigral" vodstvo, v 42. in v 70. minuti pa se je med strelce dvakrat vpisal Raul Florucz.

V 3. krog so že prej napredovali prvoligaši Mura, Bravo, Koper in Nafta.