01.06.2015 17:20:46

Spektakularna zadetka Bratanovića in Popovića (video)

vszi

Poročali smo že o tem, da so se konec tedna med strelce vpisali Robert Berić, Josip Iličić in Zlatan Ljubijankić. Poleg njih je bilo strelsko uspešnih še nekaj slovenskih legionarjev.

Spet je v dresu Bohemiansa 1905 zablestel Elvis Bratanović. Dvaindvajsetletni napadalec je v predzadnjem krogu češkega prvenstva aktualnemu prvaku Viktorii Plzen nasul kar tri zadetke. Med njimi je bil še posebej spektakularen prvi, ko je z roba kazenskega prostora lobal slovaškega reprezentančnega vratarja Matuša Kozačika.

Vajo je ponovil še ta konec tedna, ko je Bohemians 1905 gostoval pri podprvaku Sparti. Mestna tekmeca sta se razšla brez zmagovalca, bilo je 1:1, goste pa je v 37. minuti v vodstvo popeljal Bratanović, ki je nasprotnega vratarja vnovič ukanil z lob udarcem z roba kazenskega prostora. To je bil njegov sedmi zadetek v sezoni, kar pomeni, da si je skupaj s slovaškim napadalcem Matušem Mikušem razdelil naziv najboljšega strelca ekipe v prvenstvu.

Sparta je izid izenačila v 77. minuti, Bohemians pa je z izkupičkom 10-8-12 sezono končal na osmem mestu 16-članskega tekmovanja.

V 14. krogu argentinske lige je v polno meril Javier Grbec, nekdanji član ptujske Drave in Aluminija je odigral vseh devetdeset minut pri gostovanju njegovega Temperleyja pri Nuevi Chicago. Gostje so slavili z 2:0, Grbec pa je v 74. minuti razdevičil tekmečevo mrežo.

Žogo je s približno enajstih metrov po tleh poslal v daljši kot domačih vrat. Temperley je prišel do četrte zmage v sezoni, s katero zdaj na lestvici drži 20. mesto v 30-članskem tekmovanju, to pa je bil drugi zadetek argentinskega Slovenca.

V uzbekistanskem prvenstvu še naprej blestijo nogometaši Nasafa. V 11. krogu so gostili Sogdiano in slavili s 3:1. Pri domačih je vso tekmo odigral Rok Roj, ki je v 79. minuti zadel za vodstvo s 3:0. To pa je bil Mariborčanov prvenec v dresu zmajev. Z osmimi zmagami si Nasaf deli prvo mesto na lestvici.

vszi

Poljski drugoligaši so odigrali tekme predzadnjega kroga. Olimpia Grudziadz je gostovala pri Arki in vknjižila petnajsto zmago v sezoni. Gostje so slavili z 2:0, oba zadetka pa sta delo slovenskih legionarjev v zeleno-belem dresu.

V 57. minuti je zadel Denis Popović. Njegov zadetek pa bo prav gotovo konkuriral za enega najlepših v tekmovanju. Domačega vratarja je namreč premagal s strelom s približno štiridesetih metrov. Nekdanji član Celja in Kopra se je sedmič v sezoni vpisal med strelce in je prvi golgeter svoje ekipe.

V 88. minuti je končni rezultat 0:2 postavil Rok Elsner. Mlajši brat trenerja Domžal Luka Elsnerja je v igro vstopil le trinajst minut prej, to pa je bil njegov drugi zadetek za Olimpio, v katero je prišel pred slabimi tremi meseci - prvega je zabil v prejšnjem krogu.

Elsner je zadel s približno šestih metrov nekoliko z desne strani, žogo pa je po tleh poslal v daljši kot domačih vrat. Olimpia si je z zmago tudi dokončno zagotovila četrto mesto.