liz
07.04.2015 23:33:38

Zadovoljen le Kampl (video)

Kevin Kampl se je nocoj s svojo Borussio uvrstil v polfinale nemškega pokala.

Črno-rumeni so na svojem igrišču gostili Hoffenheim, napredovanje pa so si zagotovili šele po podaljšku. Tega je varovancem trenerja Jürgena Kloppa z izjemnim zadetkom prinesel rezervist Sebastian Kehl, ki je v 108. minuti postavil končni izid - 3:2.

Slovenski reprezentant je dvoboj začel na klopi, v igro pa vstopil v 101. minuti.

Precej manj razlogov za zadovoljstvo imata Josip Iličić in Jasmin Kurtić. Njuna Fiorentina je v povratni tekmi polfinala italijanskega pokala v Firencah gostila Juventus. Prvi polčas dvoboja v Torinu so vijoličasti dobili z 2:1 in si odprli vrata finala.

Vendar pa je bil pritisk očitno prevelik, varovanci Vincenza Montelle so povsem odpovedali, stara dama je slavila s 3:0 in se bo z zmagovalcem dvoboja Napoli - Lazio udarila za prestižno lovoriko. Slovenci dvojec je srečanje spremljal s klopi.

Iz avstrijskega pokalnega tekmovanja je izpadel dunajski Rapid. Tega je v četrtfinalu izločil WAC, ki je na svojem igrišču slavil z 2:1. Za zeleno-bele je celo tekmo igral Robert Berić, ki pa ni mogel preprečiti poraza svoje ekipe. Tadeja Trdine ni bilo v kadru domačega moštva.

Prav nič uspešen večer pa ni niti za Rokom Rojem. Slednji je v četrtem krogu skupinskega dela azijske lige prvakov z uzbekistanskim Nasafom na svojem igrišču klonil proti dubajskemu Al Ahliju in mu na lestvici prepustil drugo mesto. Mariborčan je igral vseh 90 minut.