liz
16.02.2015 15:04:37

Trdina in WAC lažje dihata

Red Bull Salzburg

Po osmih srečanjih brez zmage (trije remiji in pet porazov) so pri avstrijskem prvoligašu WAC-u vendarle lažje zadihali.

V 20. krogu so uspeli vknjižiti deseto zmago v sezoni, ki se jim je vztrajno izmikala vse od 18. oktobra lani. Do takrat je bil WAC celo vodilno moštvo lige, pred najbližjim zasledovalcem Salzburgom pa je imel tri točke naskoka.

V tem času se je razmerje na lestvici seveda spremenilo. Rdeči biki so zasedli vrh, WAC pa je z osmimi točkami manj na drugem mestu.

WAC je bil tokrat na svojem igrišču z 1:0 boljši od Austrie, ki je pred devetimi dnevi kar s 5:0 odpravila ljubljansko Olimpijo. Dunajčani bi lahko iz Wolfsberga odšli zelo zadovoljni, vendar so zapravili kar dve enajstmetrovki in ostali praznih rok.

Tadej Trdina je spet zasedel svoje mesto v udarni enajsterici domače ekipe, igro pa je zapustil v 82. minuti.

V švicarskem prvenstvu so prav tako igrali tekme 20. kroga. St. Gallen je po visokem porazu proti Zürichu vnovič igral na svojem igrišču, tokrat je gostil zadnjeuvrščeni Luzern. Zeleno-belim tudi tokrat ni uspelo priti do polnega izkupička, dvoboj se je namreč končal brez zadetkov. Džengis Čavušević je igral do 66. minute. St. Gallen na lestvici drži peto mesto.

DO ZMAGE PRED PRAZNIMI TRIBUNAMI
V izraelskem prvenstvu so igrali tekme 22. kroga, med njimi pa je bil tudi dvoboj velikih rivalov Beitarja in Sakhnina. Rivalstvo je posledica dejstva, da so navijači Beitarja znani kot desničarski ekstremisti, medtem ko je Sakhnin edini klub v prvenstvu, ki domuje v večinsko muslimanskem mestecu na severu države.

Beitar je zaradi kazni tekmo gostil pred praznimi tribunami. Kaznovan je bil zaradi rasističnega obnašanja svojih navijačev na tekmi z Maccabijem Netanyo. Gostje so slavili z 2:1, svoj - sicer majhen - delež k zmagi pa je prispeval tudi Miha Mevlja, ki je v igro vstopil v 80. minuti.

Sakhnin je z izkupičkom 6-8-8 osmi, od šestega mesta, ki prinaša uvrstitev v ligo za prvaka, pa ga ločijo tri točke.

Aktualni bolgarski prvak in pokalni zmagovalec Ludogorec je v prvi tekmi osmine finala pokalnega tekmovanja gostoval pri Beroeju in izgubil z 2:1. Roman Bezjak je za goste igral do 42. minute, dvajset minut pred tem pa je prejel rumeni karton. Moštvo iz Razgrada bo imelo že v nedeljo priložnost, da si na povratni tekmi priigra vozovnico za četrtfinale.

Sinoči so bili odigrani trije dvoboji 21. kroga nemške druge lige. Nesramno bogati Leipzig je na svojem igrišču gostil FSV Frankfurt in izgubil z 0:1. Domačinom se tako počasi izmika uvrstitev na eno izmed prvih dveh mest, ki prinašata neposredno napredovanje. Tudi tretje, ki zagotavlja nastop v dodatnih kvalifikacijah, jim beži že za osem točk. Frankfurtčani - Zlatko Dedić je tekmo presedel na klopi - so se z zmago približali sredini lestvice

Ciprski prvoligaši so odigrali 20. krog, Omonia je na svojem igrišču z 1:2 izgubila derbi z vodilnim Apollonom. Na četrtem mestu za tekmecem zdaj zaostaja že za deset točk. Andraž Kirm je v dresu poražene ekipe igral do 74. minute.